Poradnik Jak uzyskać dotację unijne

rafaelo323

Poradnik Jak uzyskać dotację unijne

Postautor: rafaelo323 » 01 mar 2011 21:35

Zamierzacie startować w konkursie unijnym? Zajrzyjcie do naszych poradników!
W I części znajdziecie opisy wybranych programów dla mikroprzedsiębiorców, w II i III części
- przykłady wypełnionych wniosków.
Chociaż poradniki opisują ubiegłoroczne konkursy, wiele kruczków prawnych i zasad nie
zmieniło się. Zachęcamy do lektury!

DonVito
Kontaktowanie:

Re: Poradnik Jak uzyskać dotację unijne

Postautor: DonVito » 11 kwie 2011 16:46

Ogólnie niezłą kaskę można wyciągnąć z unijnych dotacji, także warto się tym bliżej zainteresować. Inna sprawa, że nie jest to kasa łatwa, trzeba umieć dobrze uargumentować wniosek, bo za ładne oczy nie dają ;)

Kolinka

Postautor: Kolinka » 03 lis 2011 13:29

Z moich doświadczeń, że przy sporządzaniu wniosku o dotacje UE najlepiej zgłosić się do fachowca, który pomoże wszystko odpowiednio przygotować. Takie podejście do sprawy znacznie zwiększa szanse. W moim przypadku 100% skuteczności!

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 15 wrz 2017 09:16

Ja uważam, że przy ubieganiu się o dotację lub dofinansowanie warto skorzystać z usług takich firm jak https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/ Proces pozyskania dofinansowania z funduszy UE jest wieloetapowy. Doradztwo w pozyskiwaniu funduszy unijnych wymaga odpowiedniej wiedzy ekonomicznej, rozumienia celów biznesowych klienta, a równocześnie znajomości mechanizmów aplikowania o dotacje UE i doświadczenia w tym zakresie. Doradcy Crido Taxand posiadają wszystkie te umiejętności, dzięki czemu mogą wspierać zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Od momentu przygotowania analizy kwalifikowalności projektu poprzez przygotowanie wniosku aż po rozliczenie dotacji. Trzeba także oczywiście zaznaczyć, że doradztwo w pozyskiwaniu funduszy wiąże się ze wsparciem firmy ubiegającej się o fundusze unijne w całym procesie od momentu identyfikacji źródeł wsparcia, przez przygotowanie wniosku aż do momentu rozliczenia projektu.

Jakub88

Postautor: Jakub88 » 29 wrz 2017 14:41

Ja do tego wszystkiego co inni napisali i polecili, polecam zajrzeć na http://www.euromakler.pl/ można tam znaleźć ciekawy artykuł o tym jak wziąć taką dotację. Jest on szczególnie skierowany do osób, które chcą, ale nie wiedzą jak. Opisują tam od czego zacząć starania się o taką dotację. Jest to moim zdaniem pouczający artykuł. Sam się nie starłem nigdy o dotację, ale słyszałem o tym, że trzeba przedrzeć się przez morze biurokracji. A i jak nawet to się zrobi to nie znaczy, że się taką dotacje dostanie

Sabrina

Postautor: Sabrina » 20 lis 2017 14:57

a są jakieś takie dofinansowania do odnawialnych źródeł energii? głównie fotowoltaika mnie interesuje