MIGRUJACA MAMA a DOTACJA?

kmzeta8

MIGRUJACA MAMA a DOTACJA?

Postautor: kmzeta8 » 02 mar 2011 02:07

Witam!
Jestem mloda mama mam 23 lata .Planujemy z mezem wrocic do Polski na stale i otowrzyc maly lokalik pizza, kebab itp..I nie mam za duzej wiedzy co do dotacji.Z tego co czytalam tak na razie mysle , ze by sie najbardziej oplacalo jak ja bym zlozyla wniosek o dotacje z Unii "Kapital Ludzki".Mam ponizej 24 lat, kobieta pierwszy raz wchodzaca na rynek pracy(na terenie Polski) i wracajaca z urlopu wychowczego oraz osoba migrujaca.Maz ma 33 lata ma zarejsetrowana dzialanosc(poza terenem Polski) i z tego co sie orientuje to zaliczal by sie tylko do Dotacji z Urzedu Pracy. Jaki procent istnieje , ze otrzymam dotacje? czy komisja bierze pod uwage wyksztalcenie?Czy jest jakies wyksztalcenie wymagalne obojetnie do jakiej dotacji?Jaka dotacja byla by dla mnie najbardziej oplacalna w waszym punkcie widzenia?Ile sie czeka na dotacje?Ile trwa zlozenie wniosku?Czy warto napisac Biznes Plan u firm specjalizujacych sie?Czy rowniez samemu mozna napisac?Podobno im lepiej przygotowany Biznes Plan tym wieksze szanse na dotacje.Czy trzeba podawac sume pieniezna jaka sie dysponuje na otwarcie dzialnosci?Trzeba ja podawac? Czy wieksze szanse jak ma sie wiecej pieniedzy na dzialanosc czy nie ma znaczenia?Warto podawac cala sume?Czy lokal musi byc wynajety w momencie zlozenia dotacji?Miasteczko w ktorym chcemy otworzyc lokal ma 57 tys ludnosci.Planujemy wrocic na lato.Kiedy najlepiej otwierac taki biznes?Miasteczko dodam, ze jest turystyczne.Musze sie tylko zameldowac i zapisac do Urzedu Pracy.Czy jako migrant mam inne wymagania?
Prosze o wszelkie informacje.
Z gory dziekuje.