Dotacja na gospodarstwo - rolnictwo/ogrodnictwo

arnoldo

Dotacja na gospodarstwo - rolnictwo/ogrodnictwo

Postautor: arnoldo » 28 sty 2013 17:37

W ramach rozwoju swojego gospodarstwa rolniczo-ogrodniczego chciałem zapytać, czy obecnie jest szansa na uzyskanie dotacji unijnej na zakup maszyn. Muszę zakupić m.in. takie glebogryzarki spalinowe co wiąże się ze sporym wydatkiem. Dodatkowo czeka mnie wymiana dwóch ciągników rolniczych i przyczep. Czy orientuje się ktoś z was jak to wygląda obecnie, mieszkam w woj. podlaskim.

karam123

Re: Dotacja na gospodarstwo - rolnictwo/ogrodnictwo

Postautor: karam123 » 14 cze 2018 11:57

Wydaje mi się, że możesz mieć sporą szansę na dotację, ale patrząc na datę Twojej wiadomości, pewnie już dawno jesteś po formalnościach z tym związanych:) Chciałam tylko napisać, że jeśli chodzi o wymianę ciągników to może jeszcze nie warto się ich pozbywać, a być może wystarczy wymienić tylko części? My na gospodarstwie mamy ciągnik Ursus C-330 i ostatnio musieliśmy kupić silnik C-330. Mogłoby się wydawać, że usterka silnika to już powód do kupna nowej maszyny, ale my wymienieliśmy go i wszystko działa jak dawniej:)

leogalante

Re: Dotacja na gospodarstwo - rolnictwo/ogrodnictwo

Postautor: leogalante » 09 lip 2018 13:43

Jeżeli chcecie wejść w biznes jakim jest rolnictwo to polecam wam zajrzeć na stronę http://www.rpphprzeworno.pl Jest to firma, która zajmuje się sprzedażą materiału siewnego. Każdy początkujący rolnik musi taki materiał zakupić.