Dotacje na start dla osoby pracującej

b^free

Dotacje na start dla osoby pracującej

Postautor: b^free » 21 maja 2016 15:38

Witam! Kieruje się do Państwa z pytanie, czy jest możliwość uzyskania jakichkolwiek dotacji na otwarcie działalności gospodarczej dla osób pracujących na pełen etat?
Mam, wydaje mi się, dość fajny pomysł na biznes który może przynieść spore zyski (chciałbym traktować to jako drugie zajęcie, jako, że jestem osobą młodą (22 lata) mam sporo wolnego czasu który chciałbym spożytkować w sposób który przyniesie jakieś efekty), aczkolwiek brakuje mi środków na otwarcie go. Kwota nie jest wielka, myślę, że 30 tysięcy jest kwotą która starczyłaby na otwarcie takiej firmy, wraz z całym wyposażeniem. Dodam, że planowo zatrudniałbym 2 lub 3 osoby, jeżeli ma to jakieś znaczenie. Pytałem już w paru miejscach, lecz wszędzie decyzja jest negatywna ze względu na pełen etat. Zamieszkuje również obszar miejski, nie wiejski. Nie chciałbym zadłużać się w bankach gdyż jeżeli jednak się mylę i biznes nie wypali, będę spłacał kredyt kolejne parę lat. Czy istnieje jakiś program z którego mógłbym skorzystać? Nawet jeżeli jest cień szansy na to, myślę, że warto spróbować, nic nie tracę.