Szukanie inwestora przez fora internetowe

cukierniczka05

Szukanie inwestora przez fora internetowe

Postautor: cukierniczka05 » 22 kwie 2013 20:54

Co myslicie o szukaniu inwestora na forum? Mam bardzo dobry pomysl na biznes (ktory juz w sumie dziala na malutka skale - prywatnie) ale aby uruchomic go na wieksza skale aby przynosil dobre zyski potrzebuje wiekszej gotowki ktorej nie mam i sama nie jestem w stanie uzbierac. Chcialabym znalesc inwestora ktory bylby jednoczesnie wspolnikiem. Oczywiscie umowa o poufnosci i pozniej umowa inwestycyjna lub spolki - wszystko to chcialabym zawrzec - ale czy jest szansa na znalezienie inwestora przez forum? wiem ze zaraz napiszecie ze szukac po stronach typu anioly biznesu i inne takie - ale moj biznes bylby poza granicami polski i ue! Wiec nie mam co zglaszac sie do firm zrzeszajacych inwestorow bo oni wymagaja polski albo chociazby ue.
Co sadzicie? Jest szansa?

steveevil93

Re: Szukanie inwestora przez fora internetowe

Postautor: steveevil93 » 23 sty 2014 11:28

Też tak uważam. Będzie ciężko trafić na kogoś kto jest faktycznie inwestorem.

sobek

Postautor: sobek » 13 lut 2014 13:51

Może warto rozważyć też opcję finansowania udziałowego, jest to ostatnio bardzo modne, no i moim zdaniem łatwiej w ten sposób zebrać odpowiednią sumę. Grunt to mieć dobry pomysł i wrzucić go na crowdangels.pl i czekać, aż uzbiera się odpowiednia kwota.

Lepiej tak zebrać fundusze, niż zamknąć biznes z tego powodu, że się nie miało pieniędzy na jego rozkręcenie, a można byłoby na nim nieźle zarabiać w przyszłości.

Jak się zapatrujesz na taki sposób pozyskania kapitału>

KarolinaJ

Postautor: KarolinaJ » 03 lis 2014 11:50

Nie wydaje mi się, żeby było to skuteczne.

arabs

Postautor: arabs » 15 gru 2016 12:30

Ja też uważam, ze to słaby pomysł szukanie inwestorów na forum.

ggrzegorzz

Postautor: ggrzegorzz » 14 lut 2017 17:23

Oczywiście, że szukanie inwestora na forum to słaby pomysł. Nie wiadomo na kogo trafisz, ludzie na forach są różni. Poza tym po co szukać w takich miejscach, skoro już od dawna działają specjalne platformy do social lendingu, na których można znaleźć inwestorów. Na przykład CapitalClub, choć on akurat jest skierowany do firm. Ale tak czy siak zasada jest prosta - ogłaszasz się ze swoim celem, określasz ile potrzebujesz pieniędzy i zbierasz inwestorów tak długo, aż zgromadzi się cała potrzebna kwota. To w sumie tak w wielkim skrócie. A co do Capitalu - polecam się przyjrzeć, bo akurat oni solidnie weryfikują pożyczkobiorców, co również z poziomu inwestora jest ważne.