Szukam inwestora

karol_333

Szukam inwestora

Postautor: karol_333 » 12 wrz 2011 10:35

Mam pewien pomysł na rozpoczęcie swojej działalności, ale niestety nie posiadam wystarczających środków na rozkręcenie tego. Ubiegałem się o kredyt w banku, jednak nic z tego, powiedziano mi, że nie spełniam wszystkich warunków. Z PUP nie są wystarczające. Co myślicie o pozyskaniu pieniędzy z UE lub aniołów biznesu? Ostatnio w DGP była opisana platforma Symultana, która ułatwia pozyskanie inwestora. Korzystał ktoś z Was z takiego rozwiązania? Jak to wygląda w praktyce? Warto? Z góry dzięki za odpowiedz.

ona

Re: Szukam inwestora

Postautor: ona » 26 wrz 2011 13:29

Witam,

Mam ten sam problem. Nie mam kontaktów, które umożliwiłyby dotarcie do prywatnych inwestorów, a czas nagli. Obawiam się, że ktoś może wpaść na ten sam pomysł co ja i będę spalona:/ Czy ktoś podzieli się informacjami o tym, gdzie szukać takich inwestorów? Moje oszczędności oraz fundusze pozyskane z UE są niewystarczające. Nie chcę rezygnować, bo wiem, że mój projekt ma potencjał. Pomóżcie!!

engine

Postautor: engine » 13 paź 2011 13:25

Umieść ogłoszenia właśnie na tego typu stronach co podałeś, tam będzie większe prawdopodobieństwo znalezienia poważnego inwestora. Niestety we własnym otoczeniu jest trudno kogoś takiego znaleźć, dlatego przydatne są w takich sytuacjach takie portale. Zawsze warto korzystać z pomocy jakie są dostępne, ja jestem zdania, że warto pracować dla siebie niż dla kogoś ( dwoić się i troić w korporacji). Przed rozmową z inwestorem warto zabezpieczyć się umową o poufności zanim biznes plan zostanie przez niego przeczytany.

engine

Postautor: engine » 20 paź 2011 10:38

Fajny program. Sam z ciekawości go oglądam. Chociaż warunki ze strony przedsiębiorców którzy biorą udział w tym programie jaki i ze strony inwestora są czasem wygórowane. Niestety tam jest ich tylko pięcioro. A osób ubiegających się o współpracę wielu. Spróbuj przede wszystkim z tymi ogłoszeniami, ale też nie skupiaj się wyłącznie na nich może uda ci się pozyskać inwestora innymi sposobami.

kaniedzka
Kontaktowanie:

Postautor: kaniedzka » 22 mar 2012 14:14

Ciekawe, czy jest jakaś szansa, że przez forum ktoś znajdzie inwestora ; ) Zresztą gdyby to było takie łatwe, wszyscy rozkręcaliby biznesy, a inwestorzy pewnie nie byli tacy bogaci. Zanim ktoś włoży pieniądze w świeży biznes, dosyć dokładnie bada grunt. Wycena spółek dla inwestorówteż nie jest bez znaczenia. Może faktycznie warto wyjść poza forum. Chyba że to już akt desperacji.

Grzegorz Wesołowski

Postautor: Grzegorz Wesołowski » 26 mar 2013 22:53

A czy każdy z was zastanawiał się nad tym jak można zrealizować pomysł troche skromniej trochę wolniej ale za własne pieniadze? Widzę że jest jakaś moda na szukanie inwestorów a to poważnie nie jest takie fajne... Zresztą uważam że przynajmniej pierwszy biznes choćby miał szybko upaść powinien być zrealizowany własnymi siłami ponieważ daje mnóstwo doświadczeń i wiedzy...