Wycena dużego serwisu internetowego

xdpd

Wycena dużego serwisu internetowego

Postautor: xdpd » 20 maja 2013 21:07

Witam serdecznie,

Dość nietypowo bo proszę o obiektywną wycenę całego serwisu - potrzebuję neutralnych opinii. Jeśli post umieszczony jest w złym dziale (najbardziej pasuje mi tutaj), to proszę po prostu o przeniesienie.

Domena: Estadios.pl

Popularność:
[marzec 2013] 107k odwiedzin, 80k uu, 229k odsłon
[kwiecień 2013] 210k odwiedzin, 155k użytkowników, 445k odsłon
Serwis od września 2012 ma tendencję wzrostową z drobnymi wyjątkami (zależne od wydarzeń sportowych).
Maj powinien zakończyć się tak jak kwiecień lub lepiej, bo będzie finał LM i może być sporo odwiedzin.

Nakłady:
~7000zł - autorski cms i grafika
~2000zł - marketing i utrzymanie (facebook, google, mniejsze kampanie reklamowe, konkursy, hosting)
~7500zł - pozycjonowanie (5 fraz: są to bardzo trudne frazy i jesteśmy kolejno 1,2,2,3,12)

W serwis zainwestowane zostało łącznie około 16 000zł. Umowa na SEO jest podpisana do końca czerwca na kwotę około 800zł/mc (zależnie od wyników). Nie ma sensu jej przedłużać, ale na to nie mam wpływu.

Przychody:
1200zł/mc - umowa z jedną firmą
500zł/mc - umowa z drugą firmą (środki przeznaczone na konkurs)
400zł/mc - kwota umowna, zależna od rejestracji (wahania są od 200 do 800zł).

Do tego wchodzą inne możliwości, jest zainteresowanie kilku firm. Można wypracować śmiało dochód (nie licząc środków na konkurs) na poziomie 2000zł.

To chyba na tyle, strona jest aktualizowana od roku, ma ogromną ilość treści, wszystko się rozwija z miesiąca na miesiąc. Ludzie sami podają sobie link, marketing wirusowy sam się napędza.

Uwaga! Nie chcę sprzedać tej strony nikomu innemu, proszę nie wysyłać ofert. Ja chcę tylko usłyszeć opinie dotyczące wartości strony, opinie od osób mających jakiekolwiek doświadczenie z serwisami internetowymi.

Z góry dzięki,
Pozdrawiam