Fotograf - ile zarabia i czy warto się w to bawić?

olaisalex

Re: Fotograf - ile zarabia i czy warto się w to bawić?

Postautor: olaisalex » 30 sie 2016 19:44

Wydaje mi się, że rynek jest już mocno nasycony fotografią. Trzeba by było pomyśleć nad marketingową kwestią i znaleźć sposób, żeby wyróżnić się spośród innych salonów.

PogotowiePaczkowe_pl

Postautor: PogotowiePaczkowe_pl » 01 wrz 2016 14:46

Myślę,że nikt poza samym fotografem nie jest w stanie określić tego jakie są zarobki w tej branży bo wiele zależy od renomy danej firmy,fotografa oraz jego kreatywności. Poza samym sprzętem wysokiej jakości,do robienia zdjęć trzeba mieć również talent.

nolast
Kontaktowanie:

Postautor: nolast » 15 wrz 2016 13:29

Dochód jest uzależniony od ilości klientów. Musisz liczyć się z tym, że na początku każdy pójdzie do swojego tzw. sprawdzonego. Musisz walczyć z konkurencją. Ale jeśli dodałbyś do tego np. robienie zdjęć na imprezach okolicznościowych? Zrobienie zdj na 18nastce przez około 3h + obróbki to koszt rzędu 200-300 zł.

kabek55
Kontaktowanie:

Postautor: kabek55 » 20 kwie 2017 17:01

Prawda jest taka, że nie trzeba być fotografem, żeby robić zdjęcia. Laik nie odróżni zdjęć profesjonalisty od kogoś, kto po prostu ma dobry aparat - przykra prawda :? :? :? :?

KataW

Postautor: KataW » 25 sie 2017 10:41

Ciężko powiedzieć... myślę, że konkurencja jest dosyć duża i ciężko się wybić, ale zawsze warto spróbować. Skoro już jesteśmy przy temacie fotografii to chciałam się zapytać o jakiś dobry obiektyw do portretów. Ktoś coś poleci? Może wybrać coś z tego rankingu http://rankingfotografa.pl/obiektyw-do- ... ak-wybrac/ ? Byłabym wdzięczna gdyby ktoś pomógł. Ja uwielbiam robić zdjęcia, tylko na sprzęcie specjalnie się nie znam :P

czyzyk

Postautor: czyzyk » 18 wrz 2017 12:59

kabek55 pisze:Prawda jest taka, że nie trzeba być fotografem, żeby robić zdjęcia. Laik nie odróżni zdjęć profesjonalisty od kogoś, kto po prostu ma dobry aparat - przykra prawda :? :? :? :?

Oczywiście... O ile celujesz w mało wymagająca klientelę i masz zamiar w ten sposób dorobić sobie do dochodu a nie zarabiać na tym - no to będziesz się bić z pstrykaczami, a nie fotografami. W każdej branży utrzyma się jakaś pula tzw. januszy biznesu czy miernot. W każdej jest też średnia półka wykonawców usług oraz osoby, które zgarniają największych klientów i największe budżety.

majlajf7

Postautor: majlajf7 » 19 paź 2017 12:45

No no, naprawdę bardzo fajne i przydatne porady :) Dzięki wielkie ;) Jestem pewien, że mi się te informacje przydadzą :)
Dlatego nie krępuj się nikim i kiedy zdaje Ci się, że coś może dać Ci szczęście, chwytaj tę okazję i bądź szczęśliwy

Teofil99
Kontaktowanie:

Postautor: Teofil99 » 23 paź 2017 16:59

Spoko opcje z tym fotografem. Właśnie jestem na etapie szukania, wezmę to pod uwagę !

Klarysa

Postautor: Klarysa » 14 lis 2017 08:44

kabek55 pisze:Prawda jest taka, że nie trzeba być fotografem, żeby robić zdjęcia. Laik nie odróżni zdjęć profesjonalisty od kogoś, kto po prostu ma dobry aparat - przykra prawda :? :? :? :?

Moja koleżanka też tak myślała i w ramach oszczędności nie wynajęła na ślub fotografa, tylko poprosiła kuzyna ze świetnym (ponoć) apartem o robienie fotek na ślubie i weselu. No i teraz ma całkiem duża ilość zdjęć, których nawet sama nie ma ochoty oglądać, a co dopiero komuś pokazać. Bo okazuje się, że nie tylko aparat jest ważny, ale i talent do wypatrzenia odpowiednich ujęć. Dlatego jednak ja stawiam na profesjonalistę - http://super-foto.eu/, który potrafi zrobić piękne zdjęcia.