Re: Salon kosmetyczny?

Angelka22

Postautor: Angelka22 » 18 wrz 2018 11:08

Kobiety zawsze będą miały kompleksy i zawsze będą chciały ingerować w swoją naturalna urodę. Dlatego moim zdaniem taki salon to dobra inwestycja na długie lata.

delmo

Postautor: delmo » 23 wrz 2018 15:45

Na to jak wyglądamy ma wpływ bardzo dużo rzeczy, dbanie o siebie nie jest takie proste jakby mogło się wydawać, dlatego jeżeli chcesz to zrobić, to warto czytać takie blogi jak https://www.uroda.info.pl/bosu-rewolucja-treningu/

LosMarianos

Postautor: LosMarianos » 27 wrz 2018 09:06

Ostatnio natrafiłem na podobny temat na innym forum i szczerze powiedziawszy, jestem zaskoczony, że tak dużo osób pragnie otworzyć biznes tego typu. Mam wrażenie, że rynek jest po prostu przepełniony i bez konkretnego pomysłu, nie ma co szaleć. W sensie, nie mówię, że małe salony nie mają dochodów, ale jeśli ktoś mierzy wyżej to może być ciężko. :roll: Ogólnie za otwarciem takiego salonu jest chyba dużo formalności, wizyty w sanepidzie itd. Do tego oprócz zwykłego sprzętu zabiegowego, trzeba pomyśleć o jakiś metodach steryllizacji tych narzędzi, a to też koszta. Sterylizator kosmetyczny, czy tam autoklaw się nazywa. Czy to jest gra warta świeczki?

Scarface
Kontaktowanie:

Postautor: Scarface » 28 wrz 2018 10:53

Warto zaznaczyć, że zabiegi w wielu salonach nie są przeprowadzane w zbyt bezpieczny sposób.
EUROTEX - taśmy transportujące i pasy napędowe.

kacper_dzik

Postautor: kacper_dzik » 28 wrz 2018 16:35

A jakieś połączenie salonu kosmetycznego z salonem urody? Moim zdaniem to sprawdzone połączenie. Jeśli zaoferujesz jakieś masaże + proste zabiegi fizjoterapeutyczne to możesz mnie zapisywać do kolejki ;)

Marysia_89

Postautor: Marysia_89 » 08 paź 2018 22:28

Cześć :)

Ja również myślę, że w dzisiejszych czasach salon kosmetyczny jest dobrą opcją (jeżeli lubisz taką pracę oczywiście) :)
Myślę, że najpierw warto zrobić biznesplan, a później zadbać o marketing - dobra reklama to aktualnie gwarancja sukcesu.
Później warto zadbać o dobry sprzęt do salonu (warto tu powalczyć o dofinansowanie dla nowej działalności, aktualnie jest to chyba ok 20 tys zł :)) oraz o szkolenia z zakresu ich obsługi - ja byłam na takim i jestem bardzo zadowolona (wątpię, abym przyswoiła taką wiedzę z instrukcji obsługi w tak krótkim czasie :)).

Przemyśl sobie to dobrze, jednak uważam jest to całkiem niezły pomysł! :mrgreen:

tymek

Postautor: tymek » 18 paź 2018 13:28

Dla mnie najgorszym problemem było znalezienie salonu, który ma kilka dostępnych usług w swoim pakiecie. Interesowała mnie stylizacja brwi warszawa tak jak i manicure, to takie dwie rzeczy, na jakich zawsze skupiam uwagę, a że jestem w Warszawie nie długo, to musiałam znaleźć nową zaufaną kosmetyczkę.. Salon bodybar najbardziej mi się spodobał, jeżeli jesteście z Warszawy to koniecznie go odwiedźcie i sprawdźcie jak się powinno prowadzić biznes.

Żaklina

Postautor: Żaklina » 27 paź 2018 21:47

Coraz więcej kobiet korzysta z usług salonów kosmetycznych. Myślę, że to świetny pomysł.

karam123

Postautor: karam123 » 29 paź 2018 15:57

Salon kosmetyczny to aktualnie bardzo dochodowy biznes. Wiem, bo koleżanka ostatnio otworzyła swój własny i ma tyle pracy, że trudno jej znaleźć chwilę wolnego. Podkreśla, że klientów bardzo przekonują wysokiej jakości produkty oraz profesjonalizm oraz zachowanie zasad higieny. Koleżanka zawsze powtarza, że w pracy stylistki maseczka chirurgiczna to podstawa - klientki ufają stylistkom, które dbają o takie szczegóły.

funek

Postautor: funek » 31 paź 2018 14:33

O ile się nie wyróżnisz na rynku jakimiś super innowacyjnymi rodzajami usług, których wiesz na 100%, że konkurencja nie ma i mieć nie będzie, to powiem Ci, że będziesz mieć ciężko z przebiciem się na rynku. Może spróbuj w jakiejś małej miejscowości? Tam też kobiety chcą mieć ładne paznokcie, zadbaną skórę itd., więc jak dasz niezbyt wygórowane ceny i np. połączysz salon z usługami fryzjerskimi, jestem pewna, że klienci sami się znajdą, nawet bez specjalnego reklamowania się.