Fotograf - ile zarabia i czy warto się w to bawić?

MichałŻ
Kontaktowanie:

Re: Fotograf - ile zarabia i czy warto się w to bawić?

Postautor: MichałŻ » 22 gru 2017 18:32

Miałem taki etap w swoim życiu, że chciałem się bawić w fotografowanie. Już mi przeszło. Dlaczego? Powodów jest kilka:

• Fotografów "jak mrówków" - niestety, ale taka jest prawda. Jest ich cała masa. Dobrze zarabia jakieś 20%. Reszta robi to okazjonalnie, za niskie stawki, bez większej strategii.
  • Spore koszty na start - sprzęt jest absolutnie bardzo ważny. Kiedyś robiłem kalkulację, to wychodziło, że bez 20 000 zł to nie ruszysz. Trzeba mieć sporo sprzętu (body, obiektywy, akcesoria, karty pamięci, statywy, namioty bezcieniowe, blendy, oprogramowanie, dobry komputer, który poradzi sobie z obróbką dużych plików itp. itd.), który po prostu kosztuje.
  • Najpierw trzeba zdobyć konkretne umiejętności. Ktoś tu wspomniał, że w ramach oszczędności wziął na ślub znajomego z dobrym aparatem zamiast profesjonalnego fotografa. Aparat to NARZĘDZIE. Można je wykorzystać tak, że zdjęcia będą zwalać z nóg, a można je wykorzystać tak, że lepsze zdjęcia porobisz komórką. Umiejętności i jeszcze raz umiejętności. Kursy, szkolenia i mnóstwo praktyki. Dopiero jak to masz można się brać za zarabianie na pstrykaniu fotek.

I niestety, ale pierwszy punkt dużo psuje. Masz sprzęt, masz umiejętności, robisz świetne zdjęcia. Tak jak 10 000 innych osób w kraju. Jeśli koniecznie chcesz być fotografem znajdź sobie konkretną specjalizację. Najtrudniej jest wybić się na ślubach, bo każdy chce jak najtaniej bo ślub to generalnie spora "inwestycja" i masz ogromną konkurencję. Im bardziej sprofilowany rodzaj działalności, tym większa szansa na sukces.
Rozwijasz swoją firmę :?: Szukasz praktycznej wiedzy i sprawdzonych porad :?:
Zajrzyj na http://www.Biznesowanie.pl Blog o twojej firmie

Ania.23

Postautor: Ania.23 » 29 sty 2018 12:17

Dobry fotograf może zarabiać konkretne pieniądze. Myślę, że zarobki fotografa są uzależnione przede wszystkim od proponowanych usług. Chcąc zyskać klientów, trzeba podążać za tym, co jest trendy, modne.

taMA_ra
Kontaktowanie:

Postautor: taMA_ra » 14 cze 2018 08:54

Ja kupiłem sobie takiego Nikona https://www.fotomega.pl/p4340,lustrzanka-aparat-nikon-d5300-af-p-18-55-vr-zestaw-na-5.html i do miesiaca już się z nim bawie . Odczucia bardo pozytywne, zdjęcia wychodzą swietnie,Zzdjęcia robiłem amatorsko, ale zastanawiam sie czy na tym nie zaczać zarabiać. Moje pytanie: sami szukacie klientów czy wrzucacie ogłoszenie i czekacie??

Biznesowy

Postautor: Biznesowy » 20 wrz 2018 20:44

Fotograf który ma szerokie portfolio potrafi zarobić nie małe pieniądze i to nie jest żadna tajemnica, polecam wam zapoznac sie z możliwością wzięcia udziału w konkursie jakim jest http://www.amundsenphotoawards.pl/ Dzięki warsztatom które są do wygrania mógłbyś bardzo wzbogacić swoje portfolio co pomogłoby Ci w budowaniu zaufania wśród klientów.