Mieszkania na wynajem

Anka25

Mieszkania na wynajem

Postautor: Anka25 » 27 wrz 2017 20:43

Chciałabym wolne środki zainwestować w mieszkania na wynajem. Chciałabym je mieć w różnych miastach w Polsce. na początek zakupiłam mieszkanie we Wrocławiu. Uważam, że jest to dobre miejsce na taką inwestycję. Rzadko jednak tu bywam więc szukam ludzi, którzy zajęliby się wszystkimi formalnościami związanymi z wynajmem za mnie. Znacie może kogoś sprawdzonego i zaufanego, komu można powierzyć zarządzanie taką nieruchomością?

Ewka33

Re: Mieszkania na wynajem

Postautor: Ewka33 » 28 wrz 2017 15:38

Moja kuzynka korzysta z usług takiej firmy.Jest bardzo zadowolona.Po ślubie wyprowadziła się z Wrocławia,a swoje mieszkanie postanowiła wynająć.Dopilnowali wszystkich formalności,znaleźli odpowiedzialnych lokatorów i pilnują płatności:)Nawet biorą odpowiedzialność za wszelkie zniszczenia:)

Veroniuqe

Postautor: Veroniuqe » 02 paź 2017 18:25

We Wrocławiu jest taka firma Wynajem Bezpieczny. Nie do końca wiem jak to wygląda z punktu widzenia właściciela, ale sama wynajmowałam od nich mieszkanie i właśnie stosowali taki zapis obowiązkowego ubezpieczenia na wypadek uszkodzeń czy innych zdarzeń. Coś jak OC od osoby która wynajmuje mieszkanie. Może to trochę bardziej skomplikowane rozwiązanie, ale to chyba dobre rozwiązanie. Wynajmujący też lepiej z tym się czuje :)

dunka22

Postautor: dunka22 » 05 paź 2017 15:24

Mieszkanie kupowane pod wynajem powinno spełniać kilka warunków, główne z nich to lokalizacja, oczywiście cena też ma znaczenie a teraz na osiedlu Nowe Odolany mają świetne promocje z okazji tygodnia dobrych cen, nawet do 45tyś jeśli ktoś kupi je do 7.10

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 06 paź 2017 13:04

Bardzo mądra decyzja, bo mieszkania są już od kilku lat w cenie i nie sądzę, że w przeciągu kilku/kilkunastu lat stracą na wartości, a nawet jeśli straciłyby, a my będziemy je cały czas wynajmować, to i tak zyskamy na tym bardzo dużo pieniędzy. Sam zastanawiam się, czy nie kupić kolejnego mieszkania i nie przeznaczyć go na wynajem zwłaszcza, że tutaj http://www.mapanieruchomosci.pl/dewelop ... anow/25/1/ znalazłem fajną ofertę dewelopera i szkoda byłoby nie skorzystać z tej okazji cenowej.

Mania

Postautor: Mania » 09 paź 2017 18:33

Inwestycja moim zdaniem powinna być dochodowa. Jeżeli masz problem z ogarnięciem wynajmu to zwróć się po pomoc do DJN. Ona zagwarantuje Ci stały przychód z wynajmu, nawet w okresie gdy nie będzie w nim lokatorów. Dodatkowo każdy najemca w umowie ma obowiązek wykupu ubezpieczenia na wypadek szkody, więc masz gwarancję utrzymania lokalu w dobrym stanie. Moim zdaniem takie rozwiązanie jest godne rozważenia gdyż mieszkanie będzie zarabiać, a Ty będziesz miała spokojną głowę.

deweloperka

Postautor: deweloperka » 10 paź 2017 12:26

Jakbyś kiedyś szukał w Krakowie, to polecam nowe tanie mieszkania na Bociana, od dewelopera Sento. Wszystko świetnej jakości, architektura super no i żadnych problemów nie ma z nimi, serio polecam. :)

Veroniuqe

Postautor: Veroniuqe » 11 paź 2017 19:15

Mania pisze:Inwestycja moim zdaniem powinna być dochodowa. Jeżeli masz problem z ogarnięciem wynajmu to zwróć się po pomoc do DJN. Ona zagwarantuje Ci stały przychód z wynajmu, nawet w okresie gdy nie będzie w nim lokatorów. Dodatkowo każdy najemca w umowie ma obowiązek wykupu ubezpieczenia na wypadek szkody, więc masz gwarancję utrzymania lokalu w dobrym stanie. Moim zdaniem takie rozwiązanie jest godne rozważenia gdyż mieszkanie będzie zarabiać, a Ty będziesz miała spokojną głowę.

To właśnie ta sama firma o której pisałam - Bezpieczny Wynajem. Tylko ja ich kojarzę z drugiej strony "barykady" Faktem jest, że mieszkania mieli fajne i to które wynajmowałam było odnowione. Czy to oni odnowili czy właściciel to nie wiem, ale długo mieli je u siebie.

JacekBrzezinski

Postautor: JacekBrzezinski » 24 paź 2017 18:55

Mania pisze:Inwestycja moim zdaniem powinna być dochodowa. Jeżeli masz problem z ogarnięciem wynajmu to zwróć się po pomoc do DJN. Ona zagwarantuje Ci stały przychód z wynajmu, nawet w okresie gdy nie będzie w nim lokatorów. Dodatkowo każdy najemca w umowie ma obowiązek wykupu ubezpieczenia na wypadek szkody, więc masz gwarancję utrzymania lokalu w dobrym stanie. Moim zdaniem takie rozwiązanie jest godne rozważenia gdyż mieszkanie będzie zarabiać, a Ty będziesz miała spokojną głowę.

Całkiem sensowne podejście do tematu. Taka firma zarządzająca to na pewno plus dla osób, które nie mają głowy do samodzielnej obsługi, dla osób które mają obawy (przeniesienie ryzyka i tym samym jego ograniczenie) oraz dla tych, co jednak mają daleko (inne miasto/kraj). Jeżeli mają dobrze napisaną umowę, a tak wynika z powyższych opinii, to taka pomoc w zarządzaniu inwestycją, jaką jest niewątpliwie mieszkanie jest opłacalna.

Kuadeen212

Postautor: Kuadeen212 » 27 paź 2017 00:48

Kupno mieszkania to poważna decyzja nawet jeżeli ma być ono po wynajem. Wciąż jest spory popyt na mieszkania więc może warto zaryzykować :)

_______
https://www.nowa5dzielnica.pl/