Mieszkania na wynajem

StefanKulpa
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na wynajem

Postautor: StefanKulpa » 13 gru 2017 09:18

Obrazek

Veroniuqe

Postautor: Veroniuqe » 02 sty 2018 16:34

Anka25 pisze:Udało mi się znaleźć biuro DJN na Wita Stwosza i muszę przyznać, że ich oferta bardzo przypadła mi do gustu. Postanowiłam spróbować i powierzyć im mieszkanie tym bardziej, ze to oni je odświeżą i doposażą. Podoba mi się również to, że zarabiać będę co miesiąc nawet w chwili gdy mieszkanie będzie stało puste. No i to OC, które musi wykupić wynajmujący jest dla mnie zadowalającym rozwiązaniem gdyż mam gwarancję odzyskania mieszkania w dobrym stanie.

Taka forma zabezpieczenia jest chyba najlepsza. To ubezpieczyciel opłaci przyszłe szkody wyrządzone przez najemcę. Dodatkowym plusem jak widzę jest to doposażanie lokali. Ciekawe w jakim stopniu to robią.

Anka25

Postautor: Anka25 » 31 sty 2018 19:55

Veroniuqe pisze:Taka forma zabezpieczenia jest chyba najlepsza. To ubezpieczyciel opłaci przyszłe szkody wyrządzone przez najemcę. Dodatkowym plusem jak widzę jest to doposażanie lokali. Ciekawe w jakim stopniu to robią.

Również mam takie odczucia co do formy zabezpieczenia tą polisą. Nie chciałabym po wynajmie by okazało się, że mieszkanie jest zdewastowane, a polisa OC daje mi komfort, że w tym przypadku tak się nie stanie. Co do doposażanie mieszkań to chodzi o takie podstawowe umeblowanie mieszkania.

Veroniuqe

Postautor: Veroniuqe » 14 mar 2018 22:02

Ubezpieczenie jak się orientowałam to jest zapisane w samej umowie i wynajmujący (końcowy) ją opłaca. Podczas rozmowy dowiedziałam się, że samo doposażenie jest zależne od tego, co w danym mieszkaniu jest. Nie jest to jakoś tak bardzo ekskluzywne doposażane, ale własnie w takie podstawowe przedmioty, by spełnić jakiś własny standard odnośnie wynajmowanych mieszkań.

szymon99

Postautor: szymon99 » 29 mar 2018 10:59

Veroniuqe pisze:Ubezpieczenie jak się orientowałam to jest zapisane w samej umowie i wynajmujący (końcowy) ją opłaca. Podczas rozmowy dowiedziałam się, że samo doposażenie jest zależne od tego, co w danym mieszkaniu jest. Nie jest to jakoś tak bardzo ekskluzywne doposażane, ale własnie w takie podstawowe przedmioty, by spełnić jakiś własny standard odnośnie wynajmowanych mieszkań.

Bardzo ciekawe podejście. To ubezpieczenie to moim zdaniem genialne rozwiązanie. Na pewno daje to duże poczucie bezpieczeństwa na wypadek przyszłych, możliwych szkód. DJN naprawdę przemyślało to jak widać.

miłka

Postautor: miłka » 29 mar 2018 12:51

Mam kilku znajomych, którzy tak zainwestowali i są zadowoleni, bo przynosi im to przyzwoite zyski. Czasem jest to lepsze rozwiązanie niż sprzedanie domu czy mieszkania, bo dochód jest rozłożony w czasie, ale za to stały. Ubezpieczenie powinno być obowiązkową sprawą do załatwienia na liście rzeczy do zrobienia przed oddaniem takiego lokum do użytku, bo tak naprawdę zazwyczaj nie znamy dobrze najemcy przed wprowadzeniem się, więc takie zabezpieczenie jest konieczne, by nie dopuścić do całkowitego zrujnowania mieszkania. Owszem, pewnie i tak zdarzą się jakieś awaryjne sytuacje, ale lepiej, żeby przy podpisywaniu umowy najemca wiedział, że nie jest bezkarny i nie może robić, co mu się podoba bez konsekwencji. I z doświadczenia znajomych powiem, że lepiej zainwestować dodatkowo w zakup całego wyposażenia, bo później na takie oferty jest większe wzięcie niż na pusty apartament.

chemicalsister

Postautor: chemicalsister » 30 kwie 2018 12:10

Kiedy kupiłam mieszkanie myślałam, że dostanę świra z gołębiami, które robiły niezły bałagan na moim balkonie. Było to na tyle kłopotliwe, że musiałam założyć zabezpieczenia przed ptakami i od tego czasu problem się rozwiązał, ale kupując mieszkanie nie miałam w ogóle świadomości, że to może być taki wielki problem.
http://mojepieniadze.net.pl/ - źródło informacji o Twoich pieniądzach

Kanto88

Postautor: Kanto88 » 30 maja 2018 10:37

Świetny pomysł! Wrocław jest bardzo dynamicznie rozwijającym się miastem, przez co z roku na rok przybywa mu mieszkańców, a co za tym idzie – rośnie zapotrzebowanie na mieszkania. Niestety nie jestem w stanie polecić ci kogoś, kto byłby w stanie zarządzać taką nieruchomością. Skoro planujesz zakup kolejnego mieszkania, to polecam ci wybrać się na targi mieszkaniowe, które odbędą się 15-16 września w Gdańsku - https://www.mieszkaniowi.pl/targi-mieszkaniowe/trojmiasto/ Trójmiasto jest jednym z najprężniej rozwijającym się regionem w Polsce. Ilość uniwersytetów, szkół oraz pracy jest bardzo zachęcająca, dlatego sporo ludzi decyduje się na przeprowadzkę właśnie w te rejony. Warto abyś wybrała się na nie, gdyż będziesz miała okazję poznać ludzi z branży, a być może znajdziesz rozwiązanie odnośnie zarządzania takimi nieruchomościami. Jestem pewny, że sporo ludzi przed Tobą miało podobne dylematy, a tam będziesz miała okazję posłuchać, jak oni poradzili sobie z tym problemem. Koniecznie sprawdź również dostępne na portalu artykuły! Są rewelacyjne!

szymon99

Postautor: szymon99 » 26 lip 2018 14:32

Kanto88 pisze:Świetny pomysł! Wrocław jest bardzo dynamicznie rozwijającym się miastem, przez co z roku na rok przybywa mu mieszkańców, a co za tym idzie – rośnie zapotrzebowanie na mieszkania. Niestety nie jestem w stanie polecić ci kogoś, kto byłby w stanie zarządzać taką nieruchomością. (...)

Wspomniana wyżej firma DJN działa na wrocławskim rynku nieruchomości. I działa całkiem sprawnie. Jak widziałem ich ofertę to sporo lokali mają pod sobą. Dla osoby szukającej pokoju to też plus, bo mogą łatwo wybrać dogodną lokalizację. A z punktu widzenia właściciela mieszkania to widać, że firma ma doświadczenie, skoro ma tak bogatą ofertę ;)

jakub-nowy

Postautor: jakub-nowy » 27 lip 2018 14:10

Zobacz Geoprestige, oni zajmują się mieszkaniami do wynajęcia. :)