Nowy model inwestowania w nieruchomości

admin
Administrator
Posty: 35
Rejestracja: 09 cze 2009 12:03

Nowy model inwestowania w nieruchomości

Postautor: admin » 03 sie 2018 09:34

Rynek mieszkań na wynajem uległ nasyceniu, dlatego inwestorzy coraz częściej zaczynają się rozglądać za innymi nieruchomościami. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się prywatne akademiki. Zakup mini apartamentu w takim obiekcie może zapewnić inwestorowi o wiele większą stopę zwrotu niż zakup i wynajem zwykłego mieszkania czy nawet lokalu komercyjnego.


Nowy sektor w nieruchomościach

Prywatne akademiki w Polsce to znak nowych czasów. Stare uczelniane domy państwowe nie dość, że nie są w stanie zaspokoić potrzeb noclegowych wszystkich studentów (dzisiaj na takie miejsce może liczyć jedynie co piąty) to na dodatek nie spełniają współczesnych standardów. A te wraz ze wzrostem zamożności rosną nieustannie. Wysokim oczekiwaniom studentów starają się sprostać prywatne akademiki, których w Polsce powstaje coraz więcej. W Gdańsku amerykańska spółka Silver Rock Investment buduje pierwszy prywatny kampus akademicki na miarę XXI wieku. Powstanie przy ulicy Sobieskiego 13, zaledwie kilku minut od Politechniki Gdańskiej. Składać się będzie z dwóch pięciopiętrowych budynków oraz ogólnodostępnej strefy z punktami gastronomicznymi. Docelowo zamieszka w nim prawie 500 studentów. Do dyspozycji studentów będzie 480 przestronnych pokoi jedno i dwu osobowych. Wszystkie studia i pokoje będą w pełni i komfortowo wyposażone Obiektem będzie zarządzać firma Collegia, która planuje stworzyć ogólnopolską sieć prywatnych akademików pod własną marką w największych ośrodkach studenckich w Polsce.

Prywatne akademiki to przyszłość

Z roku na rok rośnie liczba studentów. Według prognoz Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego w 2035 roku będzie ok. 1,5 mln studentów w Polsce. Systematycznie także wzrasta liczba studentów zza granicy. Szacuje się, że w 2020 roku może ich być ponad 120 tys. Już dzisiaj w Trójmieście studiuje prawie 2,5 tysiąca obcokrajowców. To wszystko sprawia, że w najbliższym czasie wzrośnie także popyt na pokoje dla studentów. W chwili obecnej w Trójmieście brakuje ok. 4 tys. miejsc noclegowych dla studentów. Z uwagi na deficyt mieszkań na wynajem w tym regionie, studenci coraz częściej wybierają prywatne akademiki. To opcja korzystniejsza nie tylko pod względem ceny. Tylko tam studenci znajdą optymalne warunki do nauki i życia. Akademik Collegia został zaprojektowany według aktualnych trendów w architekturze z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technologicznych. W kompleksie będą znajdowały się także pokoje do wspólnej pracy, pokoje rekreacyjne, sale eventowe, fitness i miejsca parkingowe. Do obsługi większości elementów i udogodnień w budynku przewidziana jest specjalna aplikacja mobilna. Z kolei nad komfortem i bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców kampusu będzie czuwać innowacyjny system ochrony.

Sposób na inwestycję

Prywatny akademik to sprawdzony model biznesowy w kontekście inwestycji. W Europie Zachodniej coraz więcej ludzi inwestuje w tego rodzaju nieruchomości. W Polsce ten rynek rozwija się bardzo dynamicznie. Z uwagi na dobre perspektywy (rosnąca liczba studentów) to pewna i atrakcyjna lokata kapitału. Collegia, operator obiektu, zapewnia stopę zwrotu na poziomie 6% w skali roku. Wypracowana nadwyżka, będzie dzielona pomiędzy firmą zarządzającą a właścicielem lokalu w proporcji 50/50. Rysująca się w dobrych kolorach przyszłość rynku studenckiego, może sprawić, że możliwy zysk w najbliższych latach wzrośnie do 10%. Dzięki zabezpieczeniu każdego lokalu w akademiku własną KW, inwestycja jest absolutnie bezpieczna. Ponadto istnieje także możliwość odliczenia podatku VAT przy zakupie inwestycji, także dla inwestorów prywatnych.

Obrazek
Zapraszamy do naszego Biura Sprzedaży w celu zapoznania się ze szczegółami oferty.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego celem umówienia się na spotkanie.
Biuro Sprzedaży Gdańsk
ul. Grunwaldzka 82,IVp.lok.8
Wszystkich zainteresowanych inwestycją w prywatny akademik – zapraszamy do kontaktu tel. +48 730 555 565, biuro@collegia.pl,
http://www.collegia.pl

Artykuł sponsorowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości