Egzekucja komornicza na czym polega

erosek30

Egzekucja komornicza na czym polega

Postautor: erosek30 » 28 lis 2018 13:45

Witam. Możecie doradzić mi na czym może polegać egzekucja komornicza i jak to wygląda?

Sprawa nie dotyczy mnie ale znajomych mi osób, które boja się, że będą miały nieprzyjemności z komornikiem....

Damian

Re: Egzekucja komornicza na czym polega

Postautor: Damian » 29 lis 2018 12:04

O ile jeszcze z firmą pożyczkową da się wcześniej dyskutować to jest o wiele większy problem jak dojdzie do samej egzekucji. No i osoba zadłużona w tym przypadku spłaci o wiele wiecej niż jakby próbowała wcześniej się dogadac. Nie wiem czy była sprawa w sądzie czy nie ale jeśli jeszcze nie bylo to najlepiej będzie po prostu przedstawić trudną sytuację w banku czy w firmie prywatnej oraz zaproponować im jakies rozwiązanie.
Komornik, w wyniku postępowania ma prawo zabrać nam część majątku. Zwykle, w pierwszej kolejności będzie próbował ściągnąć należność z naszej pensji. Warto jednak wiedzieć, że jeśli jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, egzekutor będzie mógł jednorazowo zająć jedynie 50% naszego wynagrodzenia. W innym wypadku, komornik zabierze nam całą pensję, chyba że stanowi ona jedyne źródło utrzymania. No i pobiera opłatę za swoja pracę.
Opisane jest to tutaj
https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/kie ... -wiedziec/

pomalus

Postautor: pomalus » 29 lis 2018 16:02

A może znajomi będą w stanie w tym temacie pomóc? Moim zdaniem to może zadziałać :)
Wiesz, że nie możesz być szczęśliwa, jeżeli czasami nie bywasz nieszczęśliwa, prawda ?

Goffka

Postautor: Goffka » 06 gru 2018 18:22

Egzekucja komornicza to po prostu odzyskiwanie długów :) Jak chcesz się dowiedzieć trochę na ten temat, to komornik Zając ma na swojej stronie kilka informacji o egzekucji- http://komornikzajac.pl/ . Ja właśnie do niego się wybrałam jak chciałam odzyskać spory dług od mojego dłużnika. Komornik bardzo sprawnie sobie z tym poradził :)