Ile można zaoszczędzić na samodzielnej księgowości?

Tyldka

Re: Ile można zaoszczędzić na samodzielnej księgowości?

Postautor: Tyldka » 17 lut 2017 13:10

Tylko w tym rzecz, że nie każdemu fachowcowi warto powierzać swoje sprawy księgowe. Czasem naprawdę lepiej wziąć sprawy we własne ręce i mieć na bieżąco wszystko pod kontrolą. Samodzielna księgowość online jest jak dla mnie dużo lepsza, o czym można poczytać i przetestować bez zobowiązań na stronce https://wfirma.pl/. Mamy wgląd o każdej porze dnia i nocy, nie musimy czekać, aż księgowa znajdzie dla nas czas. Oszczędności to sprawa w sumie drugoplanowa, ale oczywiście też się liczą.

marysia87

Postautor: marysia87 » 18 mar 2017 14:11

Moim zdaniem - a mówię to z perspektywy laika, który na księgowości się nie zna zupełnie - dużo bardziej bezpieczne jest zlecenie obsługi księgowej na zewnątrz firmy, oczywiście pod warunkiem, że się rozsądnie wybierze biuro... My sprawdzaliśmy dokładnie opinie na temat biura rachunkowego Capital Audyt, z którego obsługi korzystamy i nie zawiedliśmy się - usługi księgowe świadczą na najwyższym poziomie :)

azuterax

Postautor: azuterax » 20 mar 2017 23:49

Myślę że nie warto na tym oszczędzać, księgowa u mnie to i tak najmniejszy koszt, a wolę dać jej te pieniądze niż samemu się tym zajmować. U mnie to tylko 100 pln , bo nie zatrudniam pracowników i mam mało faktur.

Forumowicz

Postautor: Forumowicz » 21 mar 2017 17:35

Kilkaset złotych miesięcznie to realny wynik, jeśli porównasz to ile wydajesz na księgową/księgowość/zewnętrzne biuro, z tym co wydasz jednorazowo na zakup takich programów jak np. propozycje RESET2.

kejtlin

Postautor: kejtlin » 22 mar 2017 23:46

No jest to spora suma, zależy jak bardzo rozbudowaną masz księgowość. Ja Ci powiem, że od trzech miesięcy prowadzę księgowość samodzielnie, wspieram się bazą wiedzy na tym portalu http://abc-podatki.pl/pit-37/ i jest to suma w granicach 300 zł miesięcznie. Także w skali roku się trochę tego uzbiera. Wszystko zależy od tego czy masz jakąś wiedzę, czy jest to duża firma czy działalność jednoosobowa.

Tymoteusz1

Postautor: Tymoteusz1 » 28 mar 2017 14:18

Lepszym pytaniem jest to, ile można stracić przez samodzielną księgowość. Ja wychodzę z założenia, że takie działania lepiej zawierzać profesjonalistom. Oczywiste jest, że w http://startoffice.pl/spolki/ zajmą się lepiej Waszą ksiegowością, niż sami byście to zrobili. Przemyślcie to dobrze, bo pewne oszczędności mogą być tylko pozorne.