Własna działalność gospodarcza

Andrzej

Własna działalność gospodarcza

Postautor: Andrzej » 04 cze 2012 08:39

Uważacie, że skorzystanie z usług innej firmy przy zakładaniu działalności gospodarczej to dobry pomysł? Chodzi mi dokładnie o firmy pomagające przy opracowaniu umów, załatwieniu notariusza, i te wszystkie krs, regon itp.

rysiekzklanu

Re: Własna działalność gospodarcza

Postautor: rysiekzklanu » 04 cze 2012 09:38

Wiesz skorzystacc z pomocy zawsze warto. W koncu kto pyta nie bladzi. Tym bardziej jezeli nie jestes jakos szczegolnie obeznany w tym temacie (a na slepo to tez tak glupio). Mozesz sobie zaoszczedzic sporo trudu. Zreszta skoro firmy oferujace takie uslugi dzialaja tzn ze jednak musza sie do czegos przydawac;)

KamilT

Postautor: KamilT » 06 cze 2012 09:10

Również uważam, że sam proces zakładania firmy jest prosty i nie wymaga pomocy osób z zewnątrz. Co innego, jeśli będziesz już miał tą firmę i będziesz chciał ją sukcesywnie rozwijać, wtedy doradztwo jak najbardziej się przyda.

sasanka

Postautor: sasanka » 11 cze 2012 11:59

To zależy jaką firmę się zakłada, bo jak ktoś chcę wiązać swoją działalność na przykład z produktami spożywczymi to wymaga to wielu pozwoleń np. sanitarnych tak samo jest z innymi specjalistycznymi działalnościami takimi jak warsztat samochodowy etc. Jeżeli nie ma się pojęcia o zakładaniu firmy to uważam, że wręcz wskazane jest korzystanie z pomocy, chociażby z portalu e- harmonogram.pl, który daję nam szacunkowy czas założenia naszej firmy, więc osoba, która kompletnie się nie zna, będzie wiedziała ile zajmą jej wszystkie potrzebne załatwienia, ponadto dowiadujemy się gdzie i z jakimi dokumentami się udać. Wydaję mi się, że z takiej usługi można na początek skorzystać.

andrzej83x

Postautor: andrzej83x » 13 lip 2012 14:20

Teraz otworzenie biznesu jest stosunkowo proste więc myślę, że spokojnie poradzisz sobie sam.

andrzej83x

Postautor: andrzej83x » 13 lip 2012 14:37

Zdecydowanie trudniejsze jest utrzymanie się na rynku :)) Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale u mnie w gminie działa to osławione jedno okienko więc to trochę ułatwia. Gorzej już jest z prowadzeniem biznesu. Szkoda, że urzędy robią takie trudności jeśli chodzi o wysyłanie druków przez internet....

mkolacz
Kontaktowanie:

Postautor: mkolacz » 16 lip 2012 15:58

skorzystanie z usług innej firmy przy zakładaniu działalności gospodarczej to dobry pomysł?

Samo założenie to jeszcze nic, pójdziesz do firmy specjalizującej się w tym, doradzą ci i to wystarczy, natomiast późniejsza działalność, formalności, księgowość, prawnicy - to jest problem. Samemu jest ciężko.

AdamS

Postautor: AdamS » 17 lip 2012 09:51

Myślę, że przy samym zakładaniu firmy niekoniecznie potrzebna jest taka pomoc, zwłaszcza, że chyba każdy liczy się na początku z kosztami. Na pewno jednak potrzebujesz kogoś z księgowości w Twojej firmie, taka osoba odciąży mnóstwo pracy, a usługi nie są zastraszająco drogie.

karolcialol

Postautor: karolcialol » 09 lis 2012 17:48

lepiej skorzystać z pomocy, żeby mieć wszystko dobrze załatwione

ale z drugiej strony - jak nie umiesz załatwić podstawowych czynności, to jak sobie z działalnością poradzisz?

wojtas

Postautor: wojtas » 12 lis 2012 20:11

Myślę, że spokojnie sam sobie dasz radę z tymi formalnościami.