Jak skutecznie reklamować firmę?

Damian

Jak skutecznie reklamować firmę?

Postautor: Damian » 16 mar 2015 10:41

Mam problem z reklamą firmy. Do tej pory używaliśmy w tym celu tradycyjnych metod, czyli plakatów, banerów czy ulotek + miejsce w lokalnej prasie. Ale to chyba nie wystarcza. Macie może jakiś lepszy pomysł??

Lucek
Kontaktowanie:

Re: Jak skutecznie reklamować firmę?

Postautor: Lucek » 19 mar 2015 09:59

Z mojej strony mogę polecić reklamę w internecie, jest wiele sposobów na reklamowanie firmy w ten sposób. Podstawą do działania jest oczywiście strona internetowa jako wizytówka firmy. Reszta w zależności od konkurencyjności branży i nakładów finansowych. Możliwości jest dużo (banery, linki sponsorowane, pozycjonowanie strony w google, kampanie mailingowe ) itd itp. :) No i oczywiście cena reklamy jest bardzo konkurencyjna w porównaniu z tradycyjną formą reklamy.

jakubjakbyk

Postautor: jakubjakbyk » 20 kwie 2015 10:53

Prawda jest taka, że trzeba dbać o reklamę w sposób kompleksowy: czyli i stawiać na reklamę tradycyjną i elektroniczną. Polecam marketing zintegrowany.

KatarzynaG

Postautor: KatarzynaG » 22 kwie 2015 01:18

Marketing szeptany.

Marketing Sensei
Kontaktowanie:

Postautor: Marketing Sensei » 06 maja 2015 15:09

Google AdWords jest za drogie, a samo pozycjonowanie już nie?

Chyba czegoś nie rozumiem, bo mam Klientów, gdzie świetnie sprawdza się prowadzenie kampanii AdWords za 200-300 złotych miesięcznie (lokalne, małe biznesy) i nie uważam, że jest to duży wydatek (zwłaszcza jeżeli są z tego Klienci).

Z kolei ciężko byłoby pozycjonować stronę dysponując takim budżetem, chyba że na bardzo mało konkurencyjne, lokalne frazy (ale to się z reguły nie opłaca, bo potencjał fraz kluczowy jest tak niski, że nie generują one praktycznie żadnego ruchu na stronie).

No ale, ilu ludzi, tyle opinii.

jutrzenka
Kontaktowanie:

Postautor: jutrzenka » 12 maja 2015 07:13

Tyko aby google adwords było skuteczne również trzeba je dobrze przygotować. Sama nie wiem czy bym sobei poradziła bo szczerze powiedziawszy to nie znam się dobrze na tych sprawach .Wszystko opracowywała mi firma, która również prowadzi dla mnie pozycjonowanie - w linku znajdziecie kontakt. Jestem bardzo zadowolona z ich usług. Nie jest drogo a jednak strona pnie się sukcesywnie do góry i na wielu frazach pojawiła się na 1 stronie.

Adwords jest jedynie na chwilę, na krótki moment kiedy reklama jest kupiona. Pozycjonowanie na dłużej.
Czy tym właśnie jest życie, labiryntem, który, choćbyś nie wiadomo jak się starał, wplątuje cię zawsze w szpony Polifema?

Bartek Damek
Kontaktowanie:

Postautor: Bartek Damek » 18 cze 2015 13:20

Zdecydowanie reklama tradycyjna już nie jeste wystarczająca. Większosć ludzi szuka informacji w sieci i właśnie tam trzeba spróbować coś zdziałać. Dobrze przeprowadzona kampania pozycjonowania potafi być naprwdę skuteczna. Tu jednak rzeczywiście trzeba liczyć się często ze sporym wydatkie. Adwordsy jak najbardziej. Całkiem fajne kampanie dla lokalnych biznesów można przeprowadzić z użyciem stosunków niskich kosztów. Taka podsatwa jak własna strona www to oczywiście konieczność. A jeśli już mowa o niskich kosztach to warto zainteresować się optymalizacją strony. Nie jest to droga usługa, a na pewno bardzo wspomoże widoczność strony w sieci. Ewentualnie jeśli ktoś ma czas, to może poczytać i niektóre elementy poprawić samodzielnie. Na przykład zoptymalizować tytuły i opisy stron.

KarolMC

Postautor: KarolMC » 25 cze 2015 17:26

Zdecydowanie musisz zainwestować w reklamę w sieci. Zrób analizę swojego biznesu. Zdecyduj ile funduszy przeznaczyć na reklamę w sieci, a ile na tę tradycyjną. Mam nadzieję, że masz stronę firmową. Jeśli nie, to koniecznie natychmiast napraw ten błąd ;) Przy stronie możesz prowadzić bloga, które dobrze uzupełni się z różnymi kampaniami w social mediach. Nie zapomnij o optymalizacji strony, żeby poprawić jej widoczność w wszukiwarce. Polecana Księga Pozycjonera to dobre źródło informacji w tym temacie. Możliwości jest naprawdę wiele :)

Robotocki

Postautor: Robotocki » 25 cze 2015 21:50

Jeśli chodzi o firmę lokalną, to chyba najlepszym rozwiązanie byłoby połączenie reklamy tradycyjnej z tą w sieci. A tą w sieci również ukierunkować lokalnie :) Przede wszystkim strona www dobrze zoptymalizowana. O optymalizacji możesz poczytać na blogu Księga Pozycjonera. Ponadto warto udrzyć w social media, tam podziałać z jakimiś fajnymi promocjami. Dobrym rozwiązaniem może się też okazać kampania adwords :)

natalia_wu

Postautor: natalia_wu » 29 cze 2015 13:51

W przypadku małej, lokalnej firmy w małym mieście, wzięłabym pod uwagę również możliwość reklamy w lokalnej prasie, w lokalnych serwisach internetowych - często za małe pieniądze.