Zatrudniać księgową?

T85

Re: Zatrudniać księgową?

Postautor: T85 » 16 sie 2016 13:41

Tak naprawdę ile ludzi, tyle opinii. IMO bardzo dużo zależy od tego, o jakiej działalności mowa. Bo jeśli 1-os, to z powodzeniem można takie działania prowadzić samodzielnie. Ja tak robię z wykorzystaniem programów od RESET2 z Wrocławia.

oskarek89

Postautor: oskarek89 » 17 sie 2016 07:19

Jeśli masz dużą firmę, albo sklep, to lepiej mieć księgową, ale tak jak już uczestnicy niniejszej rozmowy pisali. Wszystko zależy od działalności.

Sulejman86

Postautor: Sulejman86 » 27 paź 2016 10:35

Zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na outsourcing. Akurat w przypadku księgowości można to zrobić w miarę łatwo i bezboleśnie, bo jest to sfera, która nie wymaga stałego etatu w firmie. Biura świadczące takie usługi radzą sobie bardzo dobrze i wiele firm z tego korzysta. Przede wszystkim kwestia kosztów - stworzenie etatu dla księgowej/księgowego pochłania miesięcznie znaczne środki. A tak nikogo na stałe nie zatrudniasz i działa to wszystko znacznie prościej. Poza tym chodzi też o względy życiowe. Jak księgowa Ci się pochoruje, to zapewne nie będzie jej miał kto zastąpić, a w biurze jej zadania zawsze może przejąć ktoś inny. Dlatego myślę, że to lepsza opcja. Ta księgowość online - brzmi ciekawie, ale nie znam szczegółów. Słyszałem, że niektóre banki oferują konta z księgowością elektroniczną w pakiecie, ale nie wiem czy o to chodzi.

kaaremis
Kontaktowanie:

Postautor: kaaremis » 17 lis 2016 19:46

Księgowość nie jest taka droga, przynajmniej na początku. A jeśli już masz masę dokumentów, to na pewno masz jakieś zarobki i stać cię na księgowego. ;) Mnie byłoby szkoda czasu, aby poświęcać go na sprawy księgowe, a przecież nie jestem w tym temacie ekspertem i zdecydowanie łatwiej o pomyłkę przy łatwych rzeczach, a co dopiero mówić gdy mamy jakiś problem. Poza tym księgowy jest w stanie doradzić najlepsze rozwiązania jeśli chodzi o różne kwestie związane z zatrudnieniem pracowników, umowami, czy metodami wszelakich rozliczeń.

puchek

Postautor: puchek » 19 gru 2016 15:07

Ja bym się nie zastanawiał, tylko brał. W mojej opinii księgowa nie generuje aż tak wielkich kosztów, a już na pewno cechuje się mniejszym ryzykiem popełniania błędów niż biuro rachunkowe, księgowość online czy nasze własne działania w tym obszarze. Ktoś z jako takim pojęciem o rachunkowości nie będzie potrzebował takiej kontroli, a bliskość biura księgowego, zazwyczaj w obrębie naszej firmy, sprawi, że nie będziemy tracić czasu, próbując skontaktować się w razie jakichkolwiek problemów. Moim zdaniem zatrudnienie kogoś działającego wewnątrz firmy jest wciąż najlepszym rozwiązaniem, chyba, że mamy naprawdę malutkie przedsiębiorstwo, wtedy lepiej rozważyć powyższe opcje.

liza

Postautor: liza » 03 sty 2017 11:09

Ale chyba księgowa na pół etatu będzie tańsza niż usługi biura rachunkowego? Zastanawiam się właśnie nad taką opcją bo mam już dość samodzielnej zabawy z tym, jednak potrzebny jest profesjonalista.

Forumowicz

Postautor: Forumowicz » 09 sty 2017 17:55

Jeśli firma jest spora, dużo papierkowej roboty, to warto pomyśleć o takiej osobie. Jednak przy mniejszej firmie albo 1os DG już bym się zastanawiał, czy jest sens - bo równie dobrze może to robić biuro rachunkowe, albo samodzielnie, z wykorzystaniem dostępnego oprogramowania, np. RESET2.

KarolinaJ

Postautor: KarolinaJ » 12 sty 2017 10:35

Jak dla mnie warto.

LatajacePaczki_pl

Postautor: LatajacePaczki_pl » 13 sty 2017 11:34

Co do zatrudniania księgowej w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, to już wielokrotnie wypowiadaliśmy się na forum i tutaj również mogę to powtórzyć: moim zdaniem jak najbardziej warto bo dzięki temu nie pogubisz się w tonach faktur i dokumentacji, a przecież to bardzo istotna część prowadzenia biznesu.

oniksyk

Postautor: oniksyk » 23 sty 2017 16:34

To zależy od wielkości firmy i ilości zleceń. Możesz zatrudnić księgowa na pół etatu i teoretycznie mniej zapłacisz za tą osobę niż biuru księgowości. Wybór należy do Ciebie :)