Jak dbać o wizerunek firmy?

blue suede shoes

Jak dbać o wizerunek firmy?

Postautor: blue suede shoes » 26 paź 2016 16:40

Jakie podejmujecie działania oddziałowujące na wizerunek firmy?
Czy macie do tego osobny dział PR?
Jak dbać o wizerunek firmy, aby zdobyć pozycję na rynku i zainteresowanie wśród potencjalnych pracowników?

Tiffany

Re: Jak dbać o wizerunek firmy?

Postautor: Tiffany » 31 paź 2016 00:08

Moi PRowcy poradzili mi ostatnio, żebym dla poprawienia wizerunku firmy zaproponowała pracownikom jakiś benefit pozapłacowy. Zarządzam pracownikami biurowymi, więc rozpoczęłam współpracę z firmą care solutions oferującą masaże biurowe.Poza tymi masażami dbają też o ergonomię pracy i zdrowe odżywianie. Moja firma jest dość spora i rozpoznawalna na rynku a zadowolony pracownik to darmowa reklama, do tego dobra, już po krótkim czasie widać naprawdę fajne efekty :)

kolew

Postautor: kolew » 02 lis 2016 11:26

Przede wszystkim dbać o widoczność w sieci. Chodzi tu głównie o katalogi, aby nazwa naszej firmy wyskakiwała w jak największej ilości wyszukiwarek firmowych, bo to sprzyja generowaniu pozycji w Googlach. Ponadto media społecznościowe to największe źródło informacji o tym, co dzieje się w życiu firmy, które śledzą obserwatorzy, dlatego warto zainteresować się współpracą z firmami/fundacjami promującymi ekologię, wspierającymi pracowników, itd., zapewniać sobie pozytywny PR aktywnymi działaniami, szkoleniami, uaktualnianiem strony i stosowaniem się do sugestii konsumentów naszych usług.

kacper_dzik

Postautor: kacper_dzik » 28 lut 2018 01:23

Dobrym pomysłem może być też organizowanie konferencji i wydarzeń biznesowych dla inwestorów ;)

Byłem niedawno współorganizatorem konferencji biznesowej dla pewnej dużej firmy. Jestem przekonany, że wielu z Was szuka tu pomysłów i porad dotyczących budowania wizerunku poprzez konferencje i szkolenia. Na pewno wpływ mają na to miejsca odbywania się takich wydarzeń. Ze swojej strony mogę polecić Wam nadmorskie klimaty. My organizowaliśmy event w Trójmieście i muszę powiedzieć, że wyszło lepiej, niż się spodziewałem. Bliskość morza dla osób pochodzących z zupełnie innych stron Polski to jednak coś! Jakby ktoś był zainteresowany tym tematem to zapraszam do napisania wiadomości prywatnej :) Ale uprzedzając pytania - impreza odbyła się w hotelu w Gdyni. Postawiliśmy na Hotel Nadmorski

basiaa

Postautor: basiaa » 04 mar 2018 17:40

Wydaje mi się, że najważniejsze jest dbanie o tych klientów których już mamy- żeby wracali i wśród swoich znajomych promowali nas w pozytywnym świetle, z takich prostych narzędzi na pewno karty rabatowe na pewno się sprawdzą, wystarczy wydrukować bloczki, do tego pieczątki zamówić http://www.stampler.pl/ i już jest jakiś mechanizm, że każda kolejna wizyta jest bardziej prawdopodobna

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 11 mar 2018 15:23

Moim zdaniem największy nacisk trzeba stawiać na reklamę i marketing. Jeżeli zdecydowalibyście się na email marketing to spersonalizowaną bazę danych dostaniecie na stronie https://www.infobrokering.com.pl/ Jedną z najlepszych rzeczy, jeśli chodzi o e-mail marketing jest segmentacja. Możesz segmentować swoją listę na podstawie prospektywnej grupy i dostosować do nich swoje wiadomości - to pomoże Ci w skierowaniu się do określonych grup odbiorców, a także zwiększy skuteczność strategii. Podczas segmentacji listy e-mailowej, adresaci docenią otrzymywanie wiadomości, które są dla nich istotne i przydatne. Kolejną zaletą jest to, że nadawca może śledzić generowaną sprzedaż.

Mroczek

Postautor: Mroczek » 20 mar 2018 10:52

Na pewno trzeba byłoby pokazać się z dobrej strony, żeby klient mógł o nas dobrze mówić

kamilosss

Postautor: kamilosss » 20 mar 2018 15:58

O wizerunek firmy można dbać na wiele sposób, ale pamiętajcie że kluczową rolę odgrywa to jaki przychód osiągniecie oraz to ilu pozyskacie nowych klientów. Dlatego ważne jest aby skupić się na reklamie, dzięki której można uzyskać znacznie lepsze wyniki firmy czy podnieść rozpoznawalność w branży. Ostatnio ukazał się bardzo ciekawy artykuł http://antyweb.pl/verseo-adbook-reklamy/ na temat poradnika AdBook - zobaczcie sami.

kacper_dzik

Postautor: kacper_dzik » 21 mar 2018 17:45

A ja spróbuje z innej strony. Wyobraź sobie, że ty, człowiek biznesu, masz spotkanie z ważnym Klientem. Warto zadbać o to aby nasz ubiór był bezbłędny. Pozornie logo na koszuli nie znaczy nic, jednak przy takiej okazji pokaże, że jesteśmy poważnym kontrahentem.

Zapracowany

Postautor: Zapracowany » 23 mar 2018 13:06

Można pompować tony pieniędzy w promocję i będzie ok. Można jednak zatroszczyć się o dostarczenie maksymalnego zadowolenia z oferowanych usług/produktów, a wizerunek firmy poprawi się dużo bardziej i będzie prawdziwy :)
Jak to zrobić najprostszym sposobem? Np. badając konsumentów w formie ankiety. Poniżej ciekawy artykuł opisujący narzędzie:
http://billennium.pl/blog/nowa-jakosc-b ... xperience/