Sprzęty budowlane - najlepiej kupować nowe?

oklahoma

Sprzęty budowlane - najlepiej kupować nowe?

Postautor: oklahoma » 29 lip 2017 16:54

Najlepiej kupować nowe sprzęty budowlane?
Zastanawiam się czy to dobry pomysł, żeby wziąć pod uwagę też używane, ale naprawione maszyny.
Tutaj http://www.planeta-budowlana.pl/ znalazłam sklep z takimi nowymi.
Jest gwarancja itp. Możecie podpowiedzieć jakie rozwiązania sprawdziły się w waszych firmach?
Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi.

aniamusiał

Re: Sprzęty budowlane - najlepiej kupować nowe?

Postautor: aniamusiał » 30 lip 2017 20:06

Teść ma firmę, która robi elewacje, na używanym sprzęcie mocno się przejechał. Finalnie i tak zakupił nowe rusztowania Krause Systems. Kupując nowy sprzęt, masz gwarancję itp. Kupując używany - często decydujesz się na kota w worku.

tenor

Postautor: tenor » 31 lip 2017 07:46

Jeśli myślimy poważnie o rozwoju firmy to uważam, że warto posiadać taki sprzęt na własność. Ciekawą ofertę ma firma Truck1.eu,
w ich ofercie można znaleźć między innymi taki ciągniki siodłowe https://www.truck1-pl.com/ciagniki-siodlowe/daf. Dodatkowo wywrotki, koparki czy samochody dostawcze. Może ktoś z Was już z nimi współpracował ?

Kubajestem85

Postautor: Kubajestem85 » 01 sie 2017 13:28

Jak kto uważa.....czasem warto wypożyczyć a nie wydawać pieniądze na coś, co będzie stało w garażu przez kolejne 100lat.

konieczko

Postautor: konieczko » 02 sie 2017 01:33

Nowe to zawsze nowe i będzie działać dłużej niż coś używanego nie wiem ile czasu. Odpwiedz lepiej inwestować w nowy sprzęt

bizzy

Postautor: bizzy » 27 sie 2017 11:47

No jak się prowadzi firmę która robi elewacje, to chyba nie ma sensu zakładać, że rusztowania będą stały w garażu? Bo to narzędzie pracy które ma pracować. Jestem za nowym sprzętem - jest gwarancja, certyfikaty, a więc bezpieczeństwo użytkowania gwarantowane. No i w nowych rozwiązaniach są nowoczesne funkcjonalności, których sprzęt używany może nie mieć.

AnnaS

Postautor: AnnaS » 21 wrz 2017 09:46

Najlepiej kupować nowe sprzęty budowlane, tak jak i nowe części do nich (niestety, ale takie maszyny mogą mieć usterki). Części do JCB można kupić w oddziałach Autos. Warto zajrzeć na ich stronę i sprawdzić adres najbliższego oddziału

łucja31

Postautor: łucja31 » 01 paź 2017 15:16

bizzy pisze:No jak się prowadzi firmę która robi elewacje, to chyba nie ma sensu zakładać, że rusztowania będą stały w garażu? Bo to narzędzie pracy które ma pracować. Jestem za nowym sprzętem - jest gwarancja, certyfikaty, a więc bezpieczeństwo użytkowania gwarantowane. No i w nowych rozwiązaniach są nowoczesne funkcjonalności, których sprzęt używany może nie mieć.

Co racja do racja. Laikowi się łatwo komentuje, a jednak realia specjalistów wyglądają inaczej i zwracają oni uwagę na to, jak dany sprzęt pracuje, jakie ma funkcje itp. itd. W temacie rusztowań wiem z pierwszej ręki, że marka też ma olbrzymie znaczenie - najlepsze są te od Krause Systems.

bees87

Postautor: bees87 » 30 paź 2017 09:51

Też uważam, że wszelkiego rodzaju sprzęty czy narzędzia budowlane najlepiej kupować nowe. Można przecież korzystać z takich rozwiązań jak leasing itp. Na pewno trzeba brać pod uwagę jakość takich systemów jak rusztowania itp. Chodzi o funkcjonalność, praktyczność, ale też właśnie o to bezpieczeństwo podczas pracy.

Daniel4321

Postautor: Daniel4321 » 03 lis 2017 17:48

Wszystko jest przede wszystkim uzależnione od naszego budżetu. Warto również pamiętać, że sprzęt używany możemy czasem zakupić w stanie igła. Przekonałem się o tym zaopatrując się w sprzęt budowlany z oferty http://xcmgeuropa.com/ - maszyny, które zakupiłem charakteryzowały się bardzo dobrym stanem technicznym a co najważniejsze - w przypadku słabego budżetu warto postawić na używany sprzęt.