Salus regulator

admin
Administrator
Posty: 35
Rejestracja: 09 cze 2009 12:03

Salus regulator

Postautor: admin » 23 sty 2019 11:37

Regulator temperatury to jeden z podstawowych elementów sterownika ogrzewania centralnego. Obecnie stosuje się przenośne regulatory bezprzewodowe, które można zabrać ze sobą do pomieszczenia, w którym aktualnie się przebywa. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu. Kocioł uruchamia się tylko wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej ustawionej wartości w pomieszczeniu, w którym znajduje się czujnik.

Salus - o firmie

Firma Salus istnieje na rynku już od 1974 roku. Przez ponad 40 lat istnienia marka stała się bardzo rozpoznawalna i zdobyła uznanie oraz zaufanie wielu klientów z całego świata. Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją wysokiej jakości sterowników elektronicznych do:

- ogrzewania centralnego,
- ogrzewania podłogowego,
- klimatyzacji.

Produkty marki Salus charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość wykonania, przyzwoita estetyka oraz duża niezawodność. Sterowniki salus służą znacznie dłużej, niż gwarantuje to producent.

Regulator temperatury

Na rynku dostępne są różne, bezprzewodowe regulatory temperatury tej marki. Oprócz bardzo popularnych regulatorów bezprzewodowych, oferowane są też tradycyjne regulatory przewodowe. Regulatory bezprzewodowe są bardzo wygodne. Najczęściej cały system kontroli temperatury w pomieszczeniu składa się z jednego głównego panelu sterującego oraz kilku przenośnych czujników. Dzięki temu można za pomocą każdego z nich kontrolować temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach.

Większość regulatorów temperatury marki Salus posiada możliwość regulacji tak zwanej bezwładności cieplnej, czyli parametru, który określa, przy jakim odchyleniu od nastawionej wartości wyłącza się lub załącza ogrzewanie. Przykładowo, jeśli bezwładność cieplna wynosi 0,5 stopnia Celsjusza, a nastawiona temperatura to 21 stopni, ogrzewanie włączy się, gdy czujnik wskaże 20,5 stopnia, a wyłączy się przy temperaturze 21,5 stopnia.

Wybierając konkretny regulator warto sprawdzić, czy współpracuje on z naszym kotłem grzewczym. Do każdego regulatora marki Salus dołączona jest lista urządzeń, z którymi jest on kompatybilny.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości