Kupno nieruchomości

atarnow

Kupno nieruchomości

Postautor: atarnow » 03 maja 2012 16:31

Wydaje mi się, że jedno z bezpieczniejszych inwestycji w dzisiejszych czasach to kupno nieruchomości. Dużo osób kupuje mieszkania, a następnie je wynajmuje. Z kolei gdy zajrzy się do danych statystycznych GUS-u dotyczących cen ziemi, to można dostrzec prawidłowość, że z roku na rok ceny te systematycznie rosną. Inne opinie?

daknez

Re: Kupno nieruchomości

Postautor: daknez » 14 maja 2012 11:44

Popatrz co teraz dzieje się z cenami mieszkań - jeszcze rok temu był prognozy, że ceny będą szybowały, a dzieje się zupełnie odwrotnie. To raz. Dwa, wynajmowanie mieszkania to bezpieczny biznes? Nie powiedziałbym- wynajem obcej osobie to już ryzyko. Zresztą taka inwestycja ma niską stopę zwrotu. Co innego ziemia, jej nie wiązałbym z mieszkaniami. Na przekwalifikowaniu ziemi rolnej na użytkową/pod dom można na prawdę ładne pieniądze zarobić.

JerzyK

Postautor: JerzyK » 18 maja 2012 16:50

Z tym wynajmowaniem mieszkania też bym nie przesadzał- ok, jeśli wynajmujesz zaufanym osobom, ale co jeśli wprowadzi się grupka studenciaków? Możesz jeszcze stracić na remoncie ;)

AdamS

Postautor: AdamS » 07 sie 2012 09:20

rynek nieruchomości w tych czasach jest tak niepewny, że także nie wiadomo czy warto w niego inwestować. Mieszkania tracą na swojej wartości... łatwo coś kupić i wynająć ale jeżeli trafisz na kogoś nieodpowiedniego to potem musisz inwestować np. w remont itd... a jeżeli później będziesz chciał je sprzedać to będzie ciężko bo ceny mieszkań ciągle niesamowicie lecą w dół... wiem coś o tym, sam jestem na etapie sprzedaży mieszkania i robię to już od roku a chociaż i tak już dosyć sporo obniżyłem cenę... ale przecież nie sprzedam mieszkania za bezcen prawda? Warto to sobie dokładnie przemyśleć, ja szczerze mówiąc bym w to nie wchodził...

Cygnus

Postautor: Cygnus » 14 sie 2012 10:53

Jak dla mnie jest to obecnie równie wielka niewiadoma jak notowania złota. Przyznaje, że kiedyś nieruchomości były raczej bezpieczną inwestycją, ale teraz...

Tygrys Europy

Postautor: Tygrys Europy » 29 sie 2012 00:12

Dobrą inwestycją jest kupno nieruchomości i wynajem ich firmom (np. biurowce, powierzchnie sklepowe).

vogel

Postautor: vogel » 29 sie 2012 15:46

Tygrys Europy pisze:Dobrą inwestycją jest kupno nieruchomości i wynajem ich firmom (np. biurowce, powierzchnie sklepowe).

Zgadza się. Dziś trudno znaleźć nowoczesną halę magazynową czy produkcyjną, zwłaszcza w dobrej lokalizacji. Tu jest np. firma, która wykonuje takie hale - wystarczy tylko zakupić grunt i biznes gotowy. Oczywiście jeśli ktoś zna się trochę na logistyce. Sam miałem okazję wejść w taki biznes, ale niestety nie dogadałem się ze wspólnikiem, a samodzielnie nie wystarczyło kapitału na stawianie takich hal magazynowych.

Wiko

Postautor: Wiko » 26 lis 2012 00:20

Z nieruchomosciami tonzie bywa, w sensie ze raz sie zarobi wiecej raz mniej...wszystko zalezy od cen rynkowych a one sie wahaja...jak kupimy nie za drogo to ok, ale jak liczymy na spłate kredytu z wynajmu to moze byc roznie...a płacic trzeba...

Marigold

Postautor: Marigold » 15 wrz 2013 15:03

atarnow pisze:Wydaje mi się, że jedno z bezpieczniejszych inwestycji w dzisiejszych czasach to kupno nieruchomości. Dużo osób kupuje mieszkania, a następnie je wynajmuje. Z kolei gdy zajrzy się do danych statystycznych GUS-u dotyczących cen ziemi, to można dostrzec prawidłowość, że z roku na rok ceny te systematycznie rosną. Inne opinie?

Najlepsza branżą do inwetowania jest rynek nieruchomości. Kupujesz mieszkanie, wynajmujez je chociażby studentom albo trzymasz dla dzieci, a za parę latek masz kasę. Przynajmniej wiesz, ze Ci nie przepadnie. Ja wlasnie tam zrobilam i na nic lepszego nie moglam wpasc.

FhBluma

Postautor: FhBluma » 19 wrz 2013 12:55

Nieruchomości zawsze będą dobrą opcją w kwestii inwestycji,myślę że warto się tym interesować,z tym że na każdy zakup trzeba mieć spory kapitał,bez tego ani rusz.