Efektywność Przedstawicieli Handlowych

BartlomiejB

Efektywność Przedstawicieli Handlowych

Postautor: BartlomiejB » 24 sty 2017 15:29

Witam serdecznie,
Chciałbym podzielić się z Wami pewną sugestią na temat szkolenia Przedstawicieli Handlowych.
Ostatnio brałem udział w jednym z takich szkoleń i byłem bardzo mile zaskoczony. Od samego początku wydawało mi się, że tzw coach nie poradzi sobie z negatywnie nastawionymi przedstawicielami, którzy mówili i tu przybliżę kilka cytatów
"nie wiem na ch... tu jestem"
"ile ja dzisiaj czasu tu stracę"
"panie trenerze może się dogadamy i pójdziemy do domu, nikt się o niczym nie dowie"
Patrzyłem na to wszystko z boku i myślałem, że coach odpuści, ale ku mojemu zaskoczeniu tak się nie stało.
Tematem szkolenia było coś o efektywności pracowniczej, czyli temat idealny dla tych Panów, którzy przybyli ze wszystkich zakątków Polski.
Dużo prac w grupach, trochę teorii i Ci ludzie zaczęli się otwierać. Po 8 godzinach pracy z trenerem Ci ludzie byli zupełnie inni niż przed nimi.
W rozmowie z jednym z tych przedstawicieli po szkoleniu wywnioskowałem, że to ma sens, bo facet po 10 latach w zawodzie się wypalił i potrzebował tzw "KOPA".
Inny zaś młody przedstawiciel, chyba pół roku na stanowisku przyznał, że wymiana doświadczeń ze starymi pracownikami wiele go nauczyła.

Była to firma "EBN Polska" i dokładnie trener Maciej Rzepkowski.
Szczerze polecam ! W takie szkolenie warto zainwestować !

Goffka

Re: Efektywność Przedstawicieli Handlowych

Postautor: Goffka » 31 sty 2017 21:37

Tego typu wydatki, należy traktować jak inwestycje - Dobry trener naprawdę może zdziałać cuda.
Akurat profil działalności mojej firmy nie ma zbyt wiele wspólnego z tematem, ale sam swego czasu byłem przedstawicielem.