Jak skutecznie oszczędzać?

Goffka

Re: Jak skutecznie oszczędzać?

Postautor: Goffka » 17 sty 2019 15:59

Lokaty są chyba najpopularniejszym sposobem oszczędzania, ale też nie jedynym. Na rynku jest wiele alternatyw, o których można przeczytać chociażby na https://blog.szybkagotowka.pl/alternaty ... okaty.html . To zdecydowanie mój ulubiony, finansowy blog :D Zawsze można tam znaleźć rzetelne i aktualne informacje dotyczące gotówki.

wilkina

Re: Jak skutecznie oszczędzać?

Postautor: wilkina » 11 lut 2019 13:48

Jeśli chodzi o oszczędzanie, to ja zaczęłam działania w tym kierunku w budżecie domowym i powoli, powoli widzę różnice, na lepsze. Przede wszystkim zaczęłam zapisywać wydatki i już widzę, gdzie rozchodzi się najwięcej pieniędzy. Poza tym założyłam drugie konto, na które co miesiąc przelewam konkretną kwotę pieniędzy i w ten sposób też udaje mi się trochę odłożyć.
Zastanawiam się też nad zmianą dostawców kilku usług, żeby też nie przepłacać za to samo. I na ten moment chyba to wszystko. Aaa, no i jeszcze od czasu do czasu robię jakąś domową wyprzedaż i wystawiam po kilka niepotrzebnych już rzeczy