Kontrola i planowanie podróży służbowych

ArturB

Kontrola i planowanie podróży służbowych

Postautor: ArturB » 25 cze 2011 15:09

Witam, mam pytanie jak radzicie sobie z kontrolowaniem i planowaniem podróży służbowych swoich i pracowników? Mam czasami wrażenie, że pracownicy zwiększają koszty i czas przejazdu zle planując podróż (uzywają głównie busów i PKP). Jakie są Wasze doświadczenia?

Edmund

Re: Kontrola i planowanie podróży służbowych

Postautor: Edmund » 26 cze 2011 10:18

U mnie w firmie pracownicy często mają wyjazdy do centrali w Warszawie. KIedyś przywozili bilety i paragony i mieliśmy podobne wątpliwości do Ciebie. Teraz poprostu zrobiliśmy spis najlepszych połączeń. Pracwonicy zamawiają sobie przejazdy wcześniej i wyrywkowo kontrolujemy czy stosują się do naszych wytycznym. A jeśli jadą PKP Intercity to poprostu zamawiają bilety przez internet, drukują w pracy i tak jest najwygodniej. Przynajmniej nikt się nie tłumaczy że była kolejka do kasy:) Polecam ten sposób, wszystko jest na stronce Intercity. Prosta rejestracja a pozwala zaoszczędzić dużo czasu i nerwów. Teraz wszyscy się do tego przekonali i nawet zaczołem jeżdzić w weekendy pociągiem. Pozdrawiam

Edmund

Postautor: Edmund » 27 cze 2011 18:56

No niby tak, tylko że pracownicy często jadą np na serwis (elektroniki jak u mnie) i zamiast jechać autem 10 godzin wolą jechać pociągiem (często ze względów rozrywkowo procentowych). Tyle tylko, że tak dobierają połączenia żeby zamiast w 2 wrócić w 3 dni. Ale nie wiem czy akurat o ten problem chodziło w wątku. Dla tego ja jestem jednak zwolennikiem rezerwacji i kupna tych biletów w PKP przez internet w pracy. Zawsze można coś skorygować gdy pracownik ma wątpliwości. Pozdrawiam

Anna123a

Postautor: Anna123a » 13 mar 2012 16:28

Czy taka kontrola przejazdów pozwoli dużo zaoszczędzic? Nie sądzę...
A może spróbujcie oszczędzac na czymś innym. U nas koszty podróży służbowych udało się obniżyc dzięki karcie BTC. Biorąc pod uwagę fakt, że u nas sporo się wyjeżdża przyznam, że był to strzał w 10!

Baska

Postautor: Baska » 02 kwie 2012 05:37

A czy jak gdzieś latacie, to na lotnisko udajecie się taksą czy swoim samochodem?? teraz jest promo na skorzystanie z parkingu Ławica w Poznaniu ::)

Salvador

Postautor: Salvador » 05 kwie 2012 13:28

Z lataniem jest troszkę kłopotu...a właściwie z dojazdem na lotnisko. Trzeba albo kogoś prosić o pomoc, albo samochód zostawiać na parkingu właśnie, a to troszkę kosztowne,o autobusie w ogóle nie wspominam, z bagażami się cisnąć. Już w dordze na lotnisko można mieć dosyć"wycieczki". Zniżka na parking to całkiem fajna sprawa. Szkoda tylko, że oferta, którą znalazłam ma termin ważności. Inaczej możnaby kupić na zapas trochę.

Anna123a

Postautor: Anna123a » 09 maja 2012 10:46

Jeśli dalej chcecie oszczędzać na podróżach służbowych mam cenną informację - te karty zniżkowe do hoteli o których pisałam kosztują teraz 79zł:) Biorąc pod uwagę gwarantowany rabat 40-procentowy na hotele, aż szkoda byłoby nie skorzystać.

Klaudia_No

Postautor: Klaudia_No » 09 sie 2012 09:35

dobra organizacja jest lekiem na wszystko ;) więc zorganizujmy taką podróż dla naszych pracowników i będziemy świadomi co i jak ;) a nie wysłuchiwać potem niepotrzebnych tłumaczeń, które większego sensu nie mają ;)

AdamS

Postautor: AdamS » 04 wrz 2012 09:05

Ja również jestem za wcześniejszym ustalaniem detali podróży z pracownikiem, aby i on i ja mieliśmy dowód na to, że wszystko jest załatwione i że nie trzeba potem słuchać tłumaczeń i tracić czasu na spory - no chyba, że pociąg się zepsuł ;)

Utnapisztim

Postautor: Utnapisztim » 05 lis 2012 18:09

dokładnie tak, jak kolga wyżej zauważył: rozmowa i ustalenia to podstawa