Oszczędności dla firm

Tado123

Re: Oszczędności dla firm

Postautor: Tado123 » 20 sie 2015 12:06

Pojawiło się tutaj bardzo dużo ciekawych propozycji. Muszę prześledzić ten wątek:-)

Ryży
Kontaktowanie:

Postautor: Ryży » 16 maja 2016 10:20

Nawet nie wiecie, jakie było moje zdziwienie, że nawet w firmie właściwie niezwiązanej z pracami biurowymi, nadmierne koszty może generować niesprawny dział administracji i obsługa dokumentacji. A audyt zlecony A4 Polska to wykazał. Jak byśmy na ślepo szukali przyczyn, to byśmy na pewno na to nie wpadli.

T85

Postautor: T85 » 31 sie 2016 17:01

Dobrym pomysłem na oszczędności w firmie jest zakup odpowiedniego programu do zarządzania nią - ja korzystam z rozwiązań od RESET2, i jak do tej pory spisują się rewelacyjnie!

ela677

Postautor: ela677 » 21 lis 2016 16:40

No to ja dorzucę jeszcze oszczędności na kontach bankowych. Jak się robi dużo przelewów i płatności to warto rozejrzeć się za kontem, które jest darmowe i ma darmowe wypłaty z bankomatów. Wbrew pozorom można jeszcze takie znaleźć.

randall

Postautor: randall » 23 cze 2017 11:06

czytałem niedawno że w jednej firmie zrobili taki program dla pracowników aby sami szukali oszczędności, zbierali za to punkty i później dostawali nagrody za to :) całkiem spoko pomysł. U nas póki co stawiamy głównie na outsourcing usług informatycznych od Billennium i jeszcze elektroniczny obieg dokumentów – to przynosi każdego miesiąca całkiem niezłe oszczędności i stwierdzam że jeszcze chwila i takie rozwiązania to będą codziennością w firmach

ewelajna

Postautor: ewelajna » 28 cze 2017 19:30

Niektóre koszty da się uciąć, ale warto też inwestować pieniądze na przykład w nowe technologie czy programy usprawniające pracę.

tenor

Postautor: tenor » 29 cze 2017 07:03

Moim zdaniem oszczędności warto szukać także w takich kwestiach jak przesyłki. Wiele firm współpracuje z powodzeniem z brokerem Ebox24.pl https://www.ebox24.pl/tani-kurier-krajowy. To firma z ugruntowaną pozycją na rynku i ciesząca się pozytywną opinią wśród klientów. Mają jedne z korzystniejszych ofert cenowych na rynku. Ja już wielokrotnie korzystałem z ich usług i nigdy nie było żadnych problemów także polecam.

nosleep

Postautor: nosleep » 07 lip 2017 20:17

Wiekszosc firm wynajmuje do tego rodzaju uslug firmy zewnetrzne, dlatego malo kto ma o tym wieksze pojecie. Wiadomo - prosciej i taniej jest wynajac firme, niz samemu to robic. Jednak nie zawsze z tym taniej jest tak kolorowo - czasem sie moze zdarzyc, ze zaproponowana nam oferta wcale nie jest najlepsza. Jak uniknac zlych ofert? Ano przekakulowac sobie, korzystajac np z kalkulatordlafirm.pl - mozna tam znalezc wycene uslug outsorcingowych z wielu dziedzin.

tenor

Postautor: tenor » 18 lip 2017 18:33

Oszczędzać w firmie można na wiele sposób, zresztą wystarczy przeczytać posty wyżej, nawet ja o kilku pomysłach nie wiedziałem wcześniej i na pewno zastosuję. Można z powodzeniem zacząć oszczędzać chociażby na drukowaniu, a wiadomo, że w większości firm dziennie drukuje się dziesiątki jak nie setki dokumentów http://drukwfirmie.pl/4776-ile-mozna-zaoszczedzic-na-druku. Korzystacie u siebie w firmach z tego typu rozwiązań ?

Misiek

Postautor: Misiek » 19 lip 2017 20:39

dla nas sporą oszczędnością była inwestycja w instalacje fotowoltaiczne. Mamy je położone na halach produkcyjnych więc sporo się zmieściło. Rachunki za prąd były gigantyczne, a teraz na szczęście mocno spadły.