Jak skutecznie oszczędzać?

ewelajna

Re: Jak skutecznie oszczędzać?

Postautor: ewelajna » 30 maja 2017 12:15

[urlhttps://www.bgzoptima.pl/]Inwestowanie pieniędzy[/url] w złoto się opłaca, bo to jest chyba jeden z niewielu przedmiotów, który trzyma cenę i zawsze jest rynek zbytu. Oszczędzać też trzeba mądrze. Teraz jest rynek pracownika, więc to trzeba brać pod uwagę przy przesuwaniu między stanowiskami, bo zaraz się okaże, że z oszczędności nikt nie chce u nas pracować.

darsoniusz

Postautor: darsoniusz » 27 cze 2017 09:03

grunt to oszczędzać z głową. U nas np. wprowadziliśmy elektroniczny obieg dokumentów od Paperless, elektroniczne archiwum i podpis elektroniczny. To nie są jedynie oszczędności. To także przede wszystkim bardziej efektywna praca. Dokumenty są przesyłane o wiele szybciej między działami, łatwiej też jest podpisać umowę z jakimś klientem. No i nie trzeba też szukać miejsca na papiery ;)

ewelajna

Postautor: ewelajna » 28 cze 2017 19:16

Najlepiej ograniczyć wydatki, ale też nauczyć się regularnie odkładać. Najlepiej jest mieć do tego kont oszczędnościowe i wpłacać miesiąc w miesiąc tyle samo.

hanna.majka

Postautor: hanna.majka » 19 lip 2017 21:39

grunt to rozsądnie oszczędzać. u nas udało sie oszczędzić od kiedy mamy panele słoneczne i płacimy sporo mniej za prąd

agnieszka24

Postautor: agnieszka24 » 24 lip 2017 15:29

hanna.majka pisze:grunt to rozsądnie oszczędzać. u nas udało sie oszczędzić od kiedy mamy panele słoneczne i płacimy sporo mniej za prąd

Jeśli już mowa o energii elektrycznej, to słyszałam, że można nad nią zapanować, zaopatrując się w specjalne urządzenia. Sama, znalazłam je w ofercie firmy http://www.schneider-electric.pl/pl/product-category/7900-ochrona-przed-przepieciami-i-jakosc-zasilania/?filter=business-4-rozdzia--energii-niskiego-napiecia. Czy uważacie, że warto je kupić?

janusz

Postautor: janusz » 28 lip 2017 14:00

Zawsze dobrze jest zacząć od małych rzeczy, ale nie wydane pieniądze czyi te zaoszczędzone dobrze jest jednak odłożyć. Nawet inwestowanie pieniędzy małych jest lepsze niż trzymanie ich w kasie.

DlaBiuraZakupy.pl

Postautor: DlaBiuraZakupy.pl » 23 sie 2017 14:35

Przede wszystkim zrezygnować z kosztownych i zbędnych operacji czy zakupów. Skupić się tylko na tym co niezbędne w pierwszej kolejności i powoli zacząć odkładać pieniądze.

RobertJez
Kontaktowanie:

Postautor: RobertJez » 11 wrz 2017 14:53

Przede wszystkim nie wydawać bezsensownie pieniędzy, kupować tylko i wyłącznie to, co jest obecnie potrzebne. Myślę, że coś takiego najlepiej się sprawdzi. Jeśli wpadnie jakaś dodatkowa kasa w miesiącu to lepiej byłoby to odłożyć i w późniejszym czasie cieszyć się oszczędnościami, ale sam dobrze wiem, jak ciężko takie coś zrobić... Dużo o oszczędzaniu pisano już tutaj.

Sabrina

Postautor: Sabrina » 19 paź 2017 11:25

co do tematu fotowoltaika, kto wam te panele kładł? ja mieszkam pod Krakowem i zainteresowała mnei oferta http://pvprojekt.com/ moze kojarzycie ich?

mikołaj_w

Postautor: mikołaj_w » 28 paź 2017 16:14

Sprawdźcie sobie produkt finansowy Optimum Saver od http://www.viennalife.pl/ według mnie to bardzo dobre rozwiązanie. Składki zaczynają się od 200 złotych miesięcznie. Wiadomo, że odkładanie pieniędzy wymaga od nas systematyczności, można się wprawdzie tego nauczyć, ale to wymaga czasu. Oszczędzanie jest ważne, trzeba mieć tzw. poduszkę finansową.