Oszczędzanie przez ocieplenie

Chriss07

Oszczędzanie przez ocieplenie

Postautor: Chriss07 » 04 lip 2019 10:23

Najprostszy sposób na oszczędzanie wymaga nieco inwestycji i wyrzeczeń, ale zwraca się często już pierwszej zimy :)
Wystarczy tylko porządnie ocieplić domek. Znajomi skorzystali z pomocy fachowca od ociepleń w Krakowie, jednak pomocy można szukać wszędzie. Poczytajcie :)

tea time

Re: Oszczędzanie przez ocieplenie

Postautor: tea time » 01 sie 2019 11:44

Aby obniżyć koszty związane z ogrzewaniem domu, zdecydowanie warto zainwestować w jego ocieplenie. Nowe technologie termoizolacyjne pozwalają obniżyć takie wydatki nawet o 40–50%. Osobiście rekomenduję ocieplenie pianką poliuretanową - coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Pianka jest łatwa w aplikacji, dopasowuje się do każdej powierzchni np. skosów na poddaszu, ma bardzo wysoki wskaźnik przewodności cieplnej, jest również doskonałym materiałem do izolacji akustycznej. Chroni przed wilgocią, grzybem i pleśnią, nie lubią jej gryzonie. Polecam poczytać więcej na jej temat: https://piankaizolacyjna.pl/ .

AdrianSty

Postautor: AdrianSty » 28 sie 2019 13:02

Pianka pur jest najlepsza, oszczędza się nawet 50% na ogrzewaniu. Do ocieplenia konstrukcji i ścian z pustką w środku fajnie sprawdzi się pianka zalewowa

iktorn
Kontaktowanie:

Postautor: iktorn » 03 paź 2019 09:20

Ocieplenie domu to świetna sprawa, nie tylko oszczędza się pieniądze na ogrzewanie, lecz, co ważniejsze poprawia się komfort życia. Zimą jest cieplej, latem dom nie nagrzewa się tak bardzo. Ja ocieplałem styropianem, również stropy, tak było najłatwiej, inne metody też są dobre. Najważniejszy jest efekt po termomodernizacji - ciepły dom. :)

Scarface
Kontaktowanie:

Postautor: Scarface » 08 paź 2019 14:30

Dobrze ocieplony dom faktycznie jest w stanie przynieść spore oszczędności.
EUROTEX - taśmy transportujące i pasy napędowe.