gdzie przechowywać dokumenty?

kolew

Re: gdzie przechowywać dokumenty?

Postautor: kolew » 02 lis 2016 11:57

Moim zdaniem łączenie nowoczesnych rozwiązań z tradycyjnymi jest bezpieczniejsze. Jasne, papierowe dokumenty zajmują więcej miejsca, ale z nimi nie ma ryzyka, że siądzie serwer i nie będziemy mieć dostępu do danych 'na szybko', tak jak w przypadku e-zbiorów. Należy je traktować jako informacje do wykorzystania na miejscu, z kolei elektroniczne jako idealne rozwiązanie na wyjazdy itd., gdzie potrzeba szybko coś sprawdzić, zweryfikować, porównać, np. podczas spotkania z klientem.

kaaremis
Kontaktowanie:

Postautor: kaaremis » 03 lis 2016 13:49

kolew pisze:Moim zdaniem łączenie nowoczesnych rozwiązań z tradycyjnymi jest bezpieczniejsze. Jasne, papierowe dokumenty zajmują więcej miejsca, ale z nimi nie ma ryzyka, że siądzie serwer i nie będziemy mieć dostępu do danych 'na szybko', tak jak w przypadku e-zbiorów. Należy je traktować jako informacje do wykorzystania na miejscu, z kolei elektroniczne jako idealne rozwiązanie na wyjazdy itd., gdzie potrzeba szybko coś sprawdzić, zweryfikować, porównać, np. podczas spotkania z klientem.

Zgadzam się, przecież można trzymać nasze faktury zarówno w programie do tego przeznaczonym, gdzie dane znajdują się na serwerze, a także każdą z faktur drukować i wrzucać do szufladki. Programy księgowe z danymi w chmurze to np. dla mnie duża wygoda, gdy z każdego miejsca mogę przejrzeć sobie historię, zaznaczyć co zostało zapłacone, a co nie, wystawić nowe faktury. Dodatkowo tak jak pisałem wcześniej, większość i tak drukuję, a nuż, widelec coś się stanie. Chyba, że ktoś boi się o swoje dane, które mogą zostać ukradzione, wtedy musi szukać innych rozwiązań. ;)

lukaszlukasz

Postautor: lukaszlukasz » 07 lut 2017 16:15

Dokumenty można przechowywać w trzech miejscach. Chmura - gdzieś za zewnętrznym wykupionym serwerze. W biurze - fizycznie. Wirtualnie w biurze na dyskach, w księgowości. Wazne by nie były tylko fizycznie w jednym miejscu bo w razie jakiejkolwiek awarii

Ania_Tom

Postautor: Ania_Tom » 14 lut 2017 11:38

Trzymanie dokumentów w garażu to chyba nie najlepszy pomysł :). Już lepiej w biurze rachunkowym, takim w którym oferują elektroniczny katalog. Swoje papiery zostawiłam w macaccounting, mam do nich stały dostęp i nie muszę się bać że przepadną jak coś mi zaleje piwnicę.