Lepiej zatrudnić księgowego, czy zlecić to firmie?

mileena

Re: Lepiej zatrudnić księgowego, czy zlecić to firmie?

Postautor: mileena » 12 sty 2017 11:31

Ja zdecydowanie wolę usługi biur rachunkowych. Ja akurat wybrałam firmę Kasprzyk i NIziołek. Przyznam, że zaczęło się od pomocy przy pitach, a skończyło na prowadzeniu księgowości. Szczerze, to nie wiem jak by było z własną księgową, ale póki co nie mam zamiaru nic zmieniać bo wszystko funkcjonuje jak trzeba.

aniamusiał

Postautor: aniamusiał » 31 lip 2017 16:02

Najlepiej biuro rachunkowe. Ja przynajmniej pewnie się czuje, kiedy o mój biznes troszczą się profesjonaliści. Księgowa jednak dużo drożej wychodzi, dlatego my usługi księgowe zlecamy na zewnątrz.

kruppssa

Postautor: kruppssa » 01 sie 2017 11:24

Według mnie w dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na biuro rachunkowe online które stosuje coraz więcej osób. Warto oddawać swoją firmę pod rozliczenie biura rachunkowego online, znaczne ilości pieniędzy możemy zaoszczędzić ! Skorzystajcie z najnowszego programu Podatkomat który znacznie ułatwi wam życie !

tenor

Postautor: tenor » 02 sie 2017 11:02

Myślę, że biuro rachunkowe to najlepsze rozwiązanie. Ja ze swojej strony mogę polecić Ci biuro Kasprzyk i Niziołek z Gliwic. Mają też swoją siedzibę w Sosnowcu. Specjalizują się w podatkach, księgowości i co ważne w kadrach więc można im powierzyć prowadzenie swojej firmy także w tym zakresie a to bardzo obciąża właściciela, który może się w pełni skupić na pozyskiwaniu klientów. Może ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia ?

Kubajestem85

Postautor: Kubajestem85 » 08 sie 2017 13:59

Ja mam jak najlepsze zdanie o biurze księgowym http://biuro-wawrzynek.pl/kontakt/.

apogeum
Kontaktowanie:

Postautor: apogeum » 25 sie 2017 13:32

Zatrudnienie własnego księgowego opłaca się jedynie w dużych firmach. Które mogą sobie pozwolić na utrzymanie działu księgowości. Nie będzie to opłacalne w przypadku mniejszych, a nawet średnich firm W firmach takich opłaca się outsourcing. Ewentualnie zdecydowanie się na księgowość online. Która wbrew pozorom nie jest dedykowana jedynie mniejszym firmom. Sugeruję zerknąć sobie na to co oferuje na przykład Ing bank śląski https://www.ingksiegowosc.pl/ . Ich księgowość jest bardzo wygodna:
jest dostęp do porad specjjalistów podatkowych i rachunkowych
informacje na bieżaco
dokumentacja internetowa
Rozwój na pierwszym miejscu

maciejj862

Postautor: maciejj862 » 13 lis 2017 10:55

To zależy od wielkości działalności i ilości dokumentów do obrotu. W większej firmie lepiej lepiej sprawdzi się księgowy, w mniejszej biuro rachunkowe. Księgowość firmy można też prowadzić samodzielnie - to najbardziej opłacalne. tu https://wfirma.pl dostępne są narzędzia do takiej samodzielniej księgowości, ale ze wsparciem ekspertów - warto skorzystać, zwłaszcza, że koszty są niewielkie.

dabbartek

Postautor: dabbartek » 16 lis 2017 12:54

Z księgowym, który siedzi na miejscu w siedzibie firmy, jest łatwiejszy kontakt i bardziej bezpośredni, z moich doświadczeń wynika, że nie dochodzi do takich sytuacji, gdzie unika poinformowania właściciela o jakichś błędach czy kłopotach finansowych, gdy ma z nim codzienną albo prawie codzienną komunikację. Z biurami rachunkowymi różnie z tym bywa, zależy, jaki się wybierze, jednak takie sytuacje mogą się zdarzyć, że o czymś nie będziemy wiedzieć przez długi czas, bo pracownicy będą to starali się ukrywać bądź pomijać. No i czasem z racji tego, że biura rachunkowe obsługują wiele zleceń dla różnych firm, może się zdarzyć, że trzeba będzie poczekać dłużej na jakieś dokumenty. Z księgowym na miejscu jest tylko kwestia dania mu/jej czasu na to, by je przygotować, ale generalnie ma się je do wglądu znacznie szybciej.