gdzie przechowywać dokumenty?

Mirabel

Re: gdzie przechowywać dokumenty?

Postautor: Mirabel » 28 lip 2018 21:31

Mój mąż założył firmę, wzieliśmy księgową i poradziła mi znaleźć program do wystawiania faktur. Jednak on line to duzo wygodniejsze. Patrzyłam po programach które polecacie i założyłam konta. Chyba ta chmura faktur wydała mi się najbardziej intuicyjna. Czy ona jest w pełni bezpłatna czy po jakims czasie sa jakies koszta za taką ilość funkcji jakie oferuje?

mandarynka

Postautor: mandarynka » 29 lip 2018 17:17

Nie ma opłat ani limitów, także śmiało się rejestruj i przeklikaj się przez strone, zobacz jaka to wygoda.

tammam

Postautor: tammam » 01 sie 2018 23:40

Od razu po wpisaniu danych w rejestracji jest się zalogowanym. :)

Mirabel

Postautor: Mirabel » 19 sie 2018 22:13

Zarejestrowałam sie i powoli testuje wszystkie jej mozliwości. Chmura faktur jest bardzo intuicyjna. Wiele rzeczy robi za nas, jak np można sprawdzić czy nasz kontrahent jest na VAT. Wystarczy wpisywać numer NIP i pobiera się z GUS wszystko co potrzeba z danych firmy. Podoba mi sie, że mogę również faktury zakupowe wgrać sobie do chmury.

Andrzej44

Postautor: Andrzej44 » 23 sie 2018 13:46

Powiem szczerze, że moim zdaniem przechowywanie dokumentów w tradycyjny sposób, tj. pakując je w segregatory i ustawiając na regałach wydaje się już nieco przestarzałym rozwiązaniem. Sam chętnie sięgnąłbym natomiast po takie rozwiązanie jak tableau https://newdatalabs.com/co-to-jest-tableau/ . Jest ono oceniane jako jedno z najlepszych narzędzi bi na świecie, a co najważniejsze za jego sprawą mamy możliwość bardziej skutecznego przetwarzania i wykorzystywania danych w przedsiębiorstwie.

mandarynka

Postautor: mandarynka » 23 sie 2018 23:57

No ok, ale ile to kosztuje. Chmura faktur jest darmowa, a do przechowywania dokumentów się sprawdza doskonale. No i właściwie nie tylko do tego, bo ma znacznie więcej możliwości.

rafek34

Postautor: rafek34 » 06 wrz 2018 21:16

Niektóre dokumenty musicie mieć w oryginale, w wersji papierowej. Warto znaleźć na takie miejsce, odpowiednio zabezpieczyć i przechowywać np. dla celów kontroli. Masz bindownice? Zerknij sobie na http://bindowanie.com.pl/ jak wiele ma funkcji takie proste i niedrogie w sumie narzędzie, moim zdaniem niezbędne w firmie.

Rudy001

Postautor: Rudy001 » 09 wrz 2018 14:18

Myśle,że to są zadania księgowego. click here.Moje dokumenty przechowuje firma Comarch w Data Center w Krakowie.

maghan

Postautor: maghan » 17 wrz 2018 10:03

Elektroniczne archiwum dokumentów coraz bardziej zyskuje na popularności. Taką elektroniczną bibliotekę stanowi eSZOK od CTI - oprócz programu dla biura, w którym przechowywane są dokumenty - posiada OCR przetwarzający skany oraz dodatkowy moduł dla klientów biura, gdzie można przesyłać wygodnie dokumenty. Pliki są przetwarzane w tle i mogą być weryfikowane i zatwierdzane przez pracownika biura lub bezpośrednio trafiać do Rejestru VAT (Optima). Do tego klienci i biuro mają wgląd do skanów tych samych plików i mogą komunikować się za pomocą czatu nawet w obrębie konkretnej faktury, co obustronnie oszczędza czas na zbędne wyjaśnienia i przeszukiwanie segregatorów.

matelir

Postautor: matelir » 24 wrz 2018 11:51

Wystarczy zgłosić się do odpowiedniej firmy, która zajmuje się przechowywaniem dokumentów. Jeżeli prowadzicie biznes w Szczecinie lub okolicach to polecam wam skontaktować się z firmą http://www.actanova.pl Zajmują się archiwizacją i przechowywaniem moich dokumentów.