Czy takie rozwiązanie jest odpowiednie?

kolasek

Czy takie rozwiązanie jest odpowiednie?

Postautor: kolasek » 31 mar 2015 14:14

Witam,

Wymyśliłem dobrą opcję zarobku tylko nie wiem jak to będzie z urzędami skarbowymi itp. nie chcę zaczynać dopóki nie zasięgnę porady, krótko mówiąc nie chcę mieć problemów.

Sprawa wygląda tak, że mam możliwość pozyskania towaru, a dokładniej zabawek, sprzętu typu depilatory, elektryczne maszynki do golenia, suszarki, prostownice i telefony za bardzo niskie ceny, towar mógłbym pozyskać, ale bez żadnej faktury, paragonu itp, czyli spotykam się z człowiekiem biorę od niego towar i zaczynam handlować z dwoma firmami na allegro, dodam, że zarejestrowanymi użytkownikami jako firmy, w sensie takim, że wystawiam towar (oni tylko wiedzą jaki) pod nazwą SPRZĘT, robię aukcje np. na 100 pln na towar warty 5 tys pln i oni od razu klikają KUP TERAZ robią mi przelew na prywatne konto bankowe, ale już przelew 5 tys pln mimo tego że na aukcji jest 100 pln i ja im wysyłam na adres firmowy paczkę, oczywiście ja z prywatnego konta allegrowego będę to robił i żadnych podatków nie odprowadzam itp, ogólnie te firmy tak wymyśliły, że będziemy tak robili, że muszą mieć dowód skąd to wzięli i w tytule przelewu będą pisali numer transakcji.

Czy taki sposób jest dla mnie bezpieczny? będą to kwoty miesięcznie około 10-12 tys pln, rozumiem, że allegro nie ma prawa do mnie się przyczepić, bo będę im płacił prowizje od sprzedaży, ale czy urząd mnie nie przyłapie? bo to, że będę miał wpływy na konto 10-12 tys pln i w tytule przelewów nr aukcji to chyba nic złego? jak to wszystko wygląda? wyjaśni mi ktoś dokładnie? muszę być bardzo dokładnie poinformowany, bo nie chcę mieć problemów przez głupotę... jakie będzie najlepsze rozwiązanie? innego niż ja napisałem to chyba nie widzę, bo tylko tak mi się kalkuluje.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam