Samodzielna księgowość online?

milusia

Samodzielna księgowość online?

Postautor: milusia » 22 cze 2016 00:51

Czy do prowadzenia samodzielnej księgowości online trzeba się znać na księgowości?
Można to jakoś ogarnąć bez fachowej wiedzy?

stas734

Re: Samodzielna księgowość online?

Postautor: stas734 » 16 lip 2016 19:37

Ja rozliczam się online, jest to bardzo proste

T85

Postautor: T85 » 31 paź 2016 13:21

Dużo zależy od tego, jak duża jest działalność, jak czasochłonne jest prowadzenie jej spraw księgowych. Przy 1os. DG myślę, że z powodzeniem można to robić na własną rękę - ja tak robię z wykorzystaniem programów od RESET2, są intuicyjne w obsłudze, często aktualizowane, więc ryzyko pomyłki jest minimalne. Alternatywnie można korzystać z usług biura księgowego, ale wtedy zwiększają się koszty prowadzenia biznesu. IMO nic nie stoi na przeszkodzie, aby na początku korzystać z pomocy biura, ale równolegle zdobywać samodzielnie wiedzę w tym zakresie, uczyć się obsługi programu, i docelowo wziąć całość na swoje barki, inwestując jednorazowo w oprogramowanie, zamiast comiesięcznego wynagrodzenia dla firmy zewnętrznej.

Forumowicz

Postautor: Forumowicz » 09 sty 2017 17:44

Samodzielna księgowość może przynieść korzyści (ograniczenie wydatków na zewnętrzne biuro, zewnętrzną obsługę), ale trzeba mieć świadomość, że nie jest to najłatwiejsze zadanie. Z biegiem czasu można jednak nabyć odpowiedniej wprawy, przynajmniej w przypadku 1os DG. U mnie tak przynajmniej było w przypadku programów od RESET2.

debora999

Postautor: debora999 » 28 cze 2017 11:41

Powiem wam, że księgowość online to dla mnie coś nowego, ale właśnie testuję e-liczyka. Znajomy polecił mi żeby trochę wejść w ten wirtualny świat, bo to oszczędność czasu i pieniędzy. Do tej pory korzystałem z usług księgowej, której musiałem często wozić dokumenty, a ona i tak ociągała się z pracą. Zdecydowanie lepiej współpracuje mi się z biurem rachunkowym.

pola1234

Postautor: pola1234 » 16 lip 2017 18:43

Zatrudnij początkującą księgową, a następnie poślij ją na kursy finansowe np http://www.szkoleniaeksperckie.pl/lista ... -finansowe . Dzięki temu taka księgowa znacznie lepiej będzie dbała o twoje finanse, będzie m.in doszkolona, ale i wdzięczna za to, że może się przy Tobie rozwijać. Ja poszłam na podobne kursy tylko w zakresie HR, świetna sprawa :)

agnieszka24

Postautor: agnieszka24 » 21 lip 2017 21:39

Jeśli tylko masz taką możliwość, zleć księgowość firmie zewnętrznej. Z doświadczenia wiem, że jej samodzielne prowadzenie nie jest proste... Świetne biuro rachunkowe, które może zająć się również Twoją księgowością można znaleźć we Wrocławiu, przy ul. Łęczyckiej 4/3. Jego strona internetowa widnieje pod adresem http://superksiegi.pl/.

orchidea74

Postautor: orchidea74 » 28 lip 2017 00:42

Wydaje mi się, że prowadzenie księgowości samemu jest dosyć uciążliwe i jednak łatwo o pomyłki, jeśli się na tym nie znamy. Lepiej zatrudnić firmę zewnętrzną, taką jak http://taxsafe.pl/. Jest to biuro z wieloletnim doświadczeniem, o którym słyszałam dużo dobrych słów.

pikselator

Postautor: pikselator » 28 lip 2017 14:21

Księgowość to trudna dziedzina, dla kompletnego laika jest niebezpieczna do podejmowania się jej bez choćby i podstawowej wiedzy. Nie jestem pewien, czy to jest dobre rozwiązanie - programów do samodzielnego wypełniania można używać, ale tylko, jeśli się wie, co się wypełnia. Programy nie zawsze podświetlają wszystkie błędy i trzeba umieć je wyłapywać na własną rękę, żeby uniknąć późniejszych korekt. A to wymaga przygotowania się z teorii, którą można nawet w internecie zdobywać. Tylko, czy będąc początkującym przedsiębiorcą, będzie się mieć czas na naukę? Dokumenty księgowe to nie za dobry materiał na ćwiczenia praktyczne, błędy na nich są podstawą do przeprowadzania kontroli zewnętrznych w przedsiębiorstwie, a takiego stresu nikomu nie życzę.

aniamusiał

Postautor: aniamusiał » 31 lip 2017 15:59

Mnie się wydaje, że księgowość najlepiej zlecić na zewnątrz, my tak przynajmniej robimy i taka forma nam bardzo odpowiada. Są osoby, które się na tym świetnie znają i które dbają o to, aby wszystko było załatwione na czas. My mamy święty spokój i pewność, że wszystko jest rzetelnie prowadzone. A korzystamy z Capital Audyt, jest to biuro rachunkowe Śródmieście-Warszawa.