Księgowość w małej firmie?

maro2

Re: Księgowość w małej firmie?

Postautor: maro2 » 21 paź 2018 13:35

Długo robiłam ją sama.

Ewa11

Postautor: Ewa11 » 22 paź 2018 22:17

Wiele ludzi robi to na własną rękę. ja osobiście uważam to za stratę czasu. Zawsze można skorzystać z takiego programu do faktur https://wfirma.pl/program-do-faktur-online Taki program na nawet możliwość personalizacji wystawianych faktur, dzięki czemu zawsze dostaniemy to czego chcieliśmy. Nie musimy się o nic martwić.

etka

Postautor: etka » 23 paź 2018 17:32

Jeżeli nie zajmuje wiele czasu, to najrozsądniej prowadzić księgowość samodzielnie. Nie brakuje systemów typu WAPRO Kaper, które to znacząco ułatwiają. Wiele z nich pozwala na obsługę księgowości od A do Z. To znacznie tańsze, niż współpraca z biurem rachunkowym, które w przypadku błędu też zawsze nie ponosi odpowiedzialności.

agnieszka24

Postautor: agnieszka24 » 24 paź 2018 19:27

Niezależnie od tego, czy firma jest niewielka, czy też nie, księgowość warto byłoby powierzyć profesjonalistom. Księgowością mojej firmy zajmuje się profesjonalne biuro rachunkowe biuromda z Mysłowic. Pracują w nim doświadczeni ludzie, którzy chętnie doradzają chociażby w zakresie optymalizacji podatków dochodowych.

tymek

Postautor: tymek » 25 paź 2018 17:40

Możesz na początek sprawdzić jak działa księgowość online. Teraz na taką usługę jest promocja https://wfirma.pl/cennik , może warto z tego skorzystać? Według mnie to dobra opcja dla początkujących firm, takie narzędzia są proste i intuicyjne, samemu można rozliczać się z fakturami i płacami.

basia.paz

Postautor: basia.paz » 29 paź 2018 19:54

Bez względu na to, czy firma jest duża czy mała, usługi księgowe powinny być należycie świadczone. Dlatego moim zdaniem warto zaangażować do współpracy rzetelne i sprawdzone biuro rachunkowe.

funek

Postautor: funek » 31 paź 2018 14:48

W małej firmie najbardziej się opłaca biuro rachunkowe, ewentualnie zatrudnienie na etat księgowego. Samodzielną księgowość odradzam, nawet przy użyciu nowych programów komputerowych - przynajmniej gdy nie mamy żadnego pojęcia o księgowości.

IwonaA

Postautor: IwonaA » 31 paź 2018 15:53

Jeżeli chodzi o małą firmę to sądzę, że lepsza będzie współpraca z biurem rachunkowym. Przy niewielu fakturach rozliczeniowych usługa nie wychodzi dużo, natomiast znalezienie zaufanej osoby na takie stanowisko w małej firmie wiąże się trochę z ryzykiem.

pudding

Postautor: pudding » 21 lis 2018 12:52

Najlepiej znaleść biuro z polecenia, tak było w moim przypadku. Mogę polecić kontakt z https://www.adamus.net.pl/. Księgowe w sam raz, bardzo dokładne, terminowe. Rozlczenia i JPK ogarnięte bez kłopoti

elabarbara

Postautor: elabarbara » 23 lis 2018 11:43

Samodzielna księgowa, jak i zajmowanie się tą tematyką na własną rękę to nie najlepsze rozwiązania. Wymaga to bowiem sporej wprawy, doświadczenia, jak i wiedzy. Popełnienie drobnego błędu kosztować może firmę naprawdę sporo. Ja poleciłbym nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym w Gdańsku MG Finanse ja korzystam z ich usług i przynosi mi to sporo korzyści. Dużo łatwiej dzięki temu prowadzi się firmę.