Program do faktur - płatny, czy darmowy?

yoshii4

Program do faktur - płatny, czy darmowy?

Postautor: yoshii4 » 07 lis 2018 16:16

Opłaca się inwestować w profesjonalny program do faktur, czy może być proste, darmowe narzędzie?

sara201

Re: Program do faktur - płatny, czy darmowy?

Postautor: sara201 » 09 lis 2018 15:43

Darmowe oprogramowanie ma często znacznie mniejsze możliwości, jest dość okrojone w porównaniu do płatnych. Koszt programu to faktur jest niewielki, więc oszczędzanie mija się z celem. Zerknij na program od Mega-Tech - znacznie ułatwia wystawianie faktur.

yoshii4

Postautor: yoshii4 » 10 lis 2018 18:51

Ile kosztuje taki program? Opłaca się? Rozumiem, że program obsługuje wszystkie faktury i można w nim wygenerować pliki JPK?

sara201

Postautor: sara201 » 13 lis 2018 17:30

Oczywiście obsługuje wszystkie faktury, ma też moduł JPK i wiele innych przydatnych funkcji, choćby możliwość zdefiniowania w oddzielnego konta do wpłat VATu. Tu https://www.mega-tech.com.pl jest o nim więcej, można też ściągnąć demo i przetestować.

bartekkwasota

Postautor: bartekkwasota » 15 lis 2018 14:05

W zasadzie wszystko zalezy od Twoich potrzeb, ja do tej pory korzystałem z darmowych programów, ale uzywam ich tylko i wyłącznie do wystawiania faktur, bez żadnego stanu magazynowego itd. Teraz jak mam trochę zagranicznych kontrahentów to przeszedłem na testowy program płatny, bo jednak kwitek musi być w języku angielskim. No serio zależy od Twoich potrzeb! :) No i zawsze wybieram programy online, bo jednak jestem krążącym przedsiębiorcą i mam dwa laptopy, na jednym są różne programy poinstalowane, ale nie zawsze chce ze sobą brać takiego klocka, a w tym małym wystarczy dostęp do neta i myk, faktura wystawiona i wysłana bez zawalania dysku.

papuszka40

Postautor: papuszka40 » 22 lis 2018 12:36

bartekkwasota pisze:W zasadzie wszystko zalezy od Twoich potrzeb, ja do tej pory korzystałem z darmowych programów, ale uzywam ich tylko i wyłącznie do wystawiania faktur, bez żadnego stanu magazynowego itd. Teraz jak mam trochę zagranicznych kontrahentów to przeszedłem na testowy program płatny, bo jednak kwitek musi być w języku angielskim. No serio zależy od Twoich potrzeb! :) No i zawsze wybieram programy online, bo jednak jestem krążącym przedsiębiorcą i mam dwa laptopy, na jednym są różne programy poinstalowane, ale nie zawsze chce ze sobą brać takiego klocka, a w tym małym wystarczy dostęp do neta i myk, faktura wystawiona i wysłana bez zawalania dysku.

Panie Bartku zgadzam się z Panem w 100%, dlatego ja zaufałam programowi https://www.bizin.pl/ i to już kilka lat z niego korzystam, i mam dostęp do faktur i do możliwości ich wystawiania z każdego miejsca na ziemi, chociaż to trochę czasem utrudnia urlop ;)

bartekkwasota

Postautor: bartekkwasota » 23 lis 2018 11:44

papuszka40 pisze:
bartekkwasota pisze:W zasadzie wszystko zalezy od Twoich potrzeb, ja do tej pory korzystałem z darmowych programów, ale uzywam ich tylko i wyłącznie do wystawiania faktur, bez żadnego stanu magazynowego itd. Teraz jak mam trochę zagranicznych kontrahentów to przeszedłem na testowy program płatny, bo jednak kwitek musi być w języku angielskim. No serio zależy od Twoich potrzeb! :) No i zawsze wybieram programy online, bo jednak jestem krążącym przedsiębiorcą i mam dwa laptopy, na jednym są różne programy poinstalowane, ale nie zawsze chce ze sobą brać takiego klocka, a w tym małym wystarczy dostęp do neta i myk, faktura wystawiona i wysłana bez zawalania dysku.

Panie Bartku zgadzam się z Panem w 100%, dlatego ja zaufałam programowi https://www.bizin.pl/ i to już kilka lat z niego korzystam, i mam dostęp do faktur i do możliwości ich wystawiania z każdego miejsca na ziemi, chociaż to trochę czasem utrudnia urlop ;)

Z ciekawości sam podpatrzę ;-)

rafek34

Postautor: rafek34 » 26 lis 2018 19:03

Ciekawe rozwiązania oferują w http://www.ebi24.pl/ - nowoczesna platforma do fakturowania i archiwizowania, ułatwia współprace z księgową, której już dostarczymy wszystkie faktury. Moim zdaniem warto wziąć udział (wystarczy się zarejestrować na https://app2.emlgrid.com/ms/41h4klux0qk ... _EBI24.htm ) w webinarium Ebi24, gdzie dyrektor Jacek Bartnik odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania.

janek2

Postautor: janek2 » 29 lis 2018 03:24

Księgowość online to dobra opcja, bo można mieć pełną kontrolę na sprawami finansowymi swojej firmy, mieć ciągły kontakt z biurem. Jeżeli bylibyście zainteresowali zostawiam namiary na firmę https://wfirma.pl która oferuje program do wystawiania faktur oraz prowadzenia kadr i płac, można go przetestować bezpłatnie.

Konieczny

Postautor: Konieczny » 30 lis 2018 11:53

Wszystko się sprowadza tak na prawdę do indywidualnych potrzeb. Często przeglądając fora i trafiając na tego typu zapytania spotykam się z wszechogarniającą reklamą swoich rozwiązań. Najlepszą chyba odpowiedzią w tym przypadku będzie skierowanie, podpowiedź do zbiorów tego typu programów. Jednym z nich, które sam osobiście lubię i szanuje to serwis www.dobreprogramy.pl
Zachęcam wszystkich do przejścia w MENU serwisu > Programy > Firma.
Ustawiamy filtry wg. potrzeb jak np. licencja bezpłatne

Uzyskujemy dzięki temu zbór popularnych programów w naszym kraju z ocenami, komentarzami, opisami, zdjęciami.
Wystarczy podjąć decyzję, pobrać i testować :)

Tam też odnajdziemy odpowiedź na pytanie "jaki program polecacie" bądź "najlepszy program do faktur" gdyż można sobie chociażby ustawić listę od popularności, oceny czy spojżeć na banery w slajdach na górze listy wyświetlone od popularności.