Księgowy czy biuro rachunkowe

Łukasz_księgowy

Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: Łukasz_księgowy » 08 sty 2011 18:41

Możesz oczywiście sam. Tylko, że spośród trzech opcji – biuro r., księgowy na etat, samodzielna księgowość to ta trzecia jest najdroższa. Po pierwsze dlatego, że nie jesteś w stanie śledzić wszystkich zmian na bieżąco co może uderzyć Cię po kieszeni od razu (zmiana była korzystna, a ty o niej nie wiedziałeś) lub trochę później (zmiana była niekorzystna, ale nie wiedziałeś o niej i zrobiłeś „po staremu” – płacisz karę). Po drugie, Ty po prostu nie masz czasu na księgowość swojej firmy, bo przedmiotem twojej działalności jest zupełnie co innego. Jeśli sam robisz księgowość, bo masz fajny program to okazuje się, że musisz:
· uporządkować dokumenty,
· wprowadzić dokumenty do programu księgowego,
· sprawdzić poprawność zaewidencjonowanych danych,
· obliczyć podatek,
· zrobić deklarację do US i ZUS,
· zapłacić kwoty obliczone przez Ciebie,
· zrobić dodatkową dokumentację np. kilometrówka lub dowód wewnętrzny,
· wytłumaczyć w US dlaczego tak, a nie inaczej.
To tylko niezbędne minimum. Trwa to pewnie około tygodnia, który możesz wykorzystać dla swojej działalności.
Możesz zatrudnić księgową. To opcja jest najlepsza z punktu widzenia dostępności danych oraz możliwości wpływania księgowości na Twoją działalność. Etatowa księgowa jest jednak droższa od biura rachunkowego. Już samo jej wynagrodzenie przekracza koszty biura, a dochodzi jeszcze druga połowa ZUS, utrzymanie jej, szkolenia, prasa specjalistyczna, itd.
Biuro rachunkowe jest najtańsze. Współpraca z biurem może ograniczyć się do przekazania dokumentów oraz omówienia wyników firmy po zakończeniu okresu rozliczeniowego więc jest również najmniej czasochłonna. Biuro rachunkowe ma wielu klientów więc istnieje szansa, że skojarzy ich ze sobą co zaowocuje współpracą.
Istnieje jeszcze kilka przesłanek przemawiających za biurem rachunkowym jak choćby to, że biuro rachunkowe jest ubezpieczone od błędu a Twoja firma nie. Zatem jednoznacznie wydaje się, że biuro jest najkorzystniejszym sposobem rozliczania Twojej firmy.

raulq7

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: raulq7 » 01 lut 2012 22:40

expertyza pisze:Zapraszam do współpracy z Breslau Finance Group.

Każdy poleca swoich to normalne. Sam mogę to zrobić gdyż jestem zadowolony z usług jakie otrzymuję od mojego biura rachunkowego. Bezpośrednio jednak tego nie zrobię, dając wam pewną przesłankę. Nie poprzestawajcie na wierzeniu wypowiedzi forumowiczów. Napiszcie do biur rachunkowych, sprawdźcie co są wam w stanie zaproponować i czy spełniają wasze wymagania. Podejmujmy świadomy wybór ! Właśnie po tym poznamy rzeczywistą oferte biura i ich podejście do klienta. Mnie urzekło podejście biura z którego sam korzystam. Jeśli chcecie sprawdzić czy spełniają też wasze wymagania mogę podać ich adres mailowy: biuro@sara.waw.pl

raulq7

Postautor: raulq7 » 07 mar 2012 22:06

Szczota - nie wiem jak doświadczyło Cię życie.
Ale w moim przypadku odczuwam coś zupełnie innego. Biuro rachunkowe o którym wspomniałem i z którego usług korzystam zawsze słuzy mi poradą, nawet w tych najbardziej błahych sprawach. A poza tym przeczysz sam sobie. Bo jak myślisz, kto pracuje w tych biurach rachunkowych jesli nie księgowi ?

brtax
Kontaktowanie:

Postautor: brtax » 06 lis 2012 13:33

Ja osobiście jeśli miałbym wybierać to wybrałbym biuro rachunkowe z tym że wybór też nie jest prosty bo jak widać jest wiele firm oferujących usługi księgowe. Starałbym się szukać średniej wielkości biura rachunkowego. Z dużymi firmami bywa różnie czasem poświęcają więcej uwagi większym przedsiębiorcom niż tym mniejszym. Ale każdy wybierze usługi takie jak mu będą pasowały.

LucasFFlame

Postautor: LucasFFlame » 09 lis 2012 11:55

Quba, nie zgadzam się z tym, co napisałeś. Prowadzę firmę i bez względu na to czy zatrudniałbym księgową, czy zlecił wszystko biuru rachunkowemu i tak to ja ponoszę odpowiedzialność za ewentualne błędy. Wiem to niestety z doświadczenia. 6 lat temu zmieniłem dawne biuro na Extor i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Zajmują się tam nie tylko moją księgowością, ale oferują też fachowe doradztwo podatkowe, a wszystko za rozsądną cenę.

WuWuEf

Postautor: WuWuEf » 20 sty 2014 14:31

Ja od ponad trzech lat korzystam z usług biura rachunkowego Duet z Łodzi. Nie zdarzyło im się jeszcze, żeby coś było nie nas czas lub z jakimiś błędami. Miałem trzy kontrole ze skarbówki, przeżyłem je, mimo, że panowie koniecznie chcieli się do czegoś przyczepić. No ale nie było do czego. Myślę, że jak firma przejdzie pomyślnie kontrolę skarbówki, to może w pełni ufać księgowej lub biurze rachunkowemu, które wynajmuje.

tola1970
Kontaktowanie:

Postautor: tola1970 » 13 mar 2014 21:31

Biuro rachunkowe jest zawsze lepszym rozwiązaniem. Więcej księgowych w jednym miejscu za te same pieniądze. Jak jedna czegoś nie wie to zapyta się drugiej. Jak jedna zachoruje to zrobi to inna.

Knook

Postautor: Knook » 30 paź 2014 17:23

tez jestem za korzystaniem z biura rachunkowego. u mnie ksiegowosc prowadzic constans i to jest bardzo wygodne rozwianie bo robia to zdalnie i do tego jeszcze maja doradztwo ekonomiczne, wiec super ;)

Wimen

Postautor: Wimen » 02 lis 2014 12:40

też postawiłam na biuro rachunkowe. jak znajdziesz dobre biuro, to tak na prawde masz wszystko w jednym - ksiegowosc, kadry, obsluge prawna itd. ja tak mam w FinancialLuk i bardzo sobie to cenię :)

tammam

Postautor: tammam » 20 mar 2015 23:09

Wiecie co, z tymi kosztami i obiegową opinią, że taniej wychodzi biuro rachunkowe, to też nie do końca tak jest. Wszystko zależy od tego gdzie korzystamy z usług i w jakim zakresie. Ja na przykład mam abonament księgowy, a w nim pakiet konkretnych usług. Wszystko dopasowane i elastyczne, włącznie z cennikiem. Opłaca mi się.