Księgowy czy biuro rachunkowe

tammam

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: tammam » 30 mar 2015 23:39

Szczerze mówiąc w moim przypadku takie programy się nie sprawdzają. Jedyne co to sprawdzam swoje sprawy online, ale to dlatego, że mam taką możliwość w Tax Care. Niektórzy fakt, ogarniają takie wynalazki do samodzielnego prowadzenia księgowości, ale ja chyba bałabym się ryzykować, że coś źle powprowadzam albo wyślę nie tak jak trzeba. Nigdy do rachunków głowy nie miałam, a co dopiero mówić o księgowości.

tammam

Postautor: tammam » 28 kwie 2015 21:14

No, teraz to mało gdzie stanowią, przecież w takich firmach (przynajmniej w Tax Care, z której korzystam) siedzą ludzie z odpowiednim przygotowaniem, po odpowiednich studiach i szkoleniach. Dla mnie najważniejsza jest chyba elastyczność i świadomość, że nie muszę się o nic martwić, bo to co trzeba załatwią za mnie. Po to i za to płacę.

tammam

Postautor: tammam » 30 kwie 2015 21:05

A z ciekawości - jak to u Ciebie wygląda? Też tak elastycznie jak w Tax Care?

tammam

Postautor: tammam » 23 lip 2015 23:39

No właśnie dlatego my wzięliśmy Tax Care. Sama bym się nie odważyła prowadzić księgowości, a rozliczać się przecież trzeba..

Adamek87
Kontaktowanie:

Postautor: Adamek87 » 16 lis 2015 18:14

A co sądzicie o księgowości internetowej? Jest tego trochę do wyboru, ale która jest najlepsza?

Edyta89

Postautor: Edyta89 » 08 lip 2016 15:51

Ja również jak większość forumowiczów wybrałam biuro rachunkowe. Mam mała firmę i moją księgowością zajmuje się firma: Adam Nigborowicz biuro rachunkowe. Oferują wiele usług jak np:
- prowadzenie KPiR
- prowadzenie kompleksowych usług
- udzielanie porad podatkowych
Są profesjonalnym biurem, wszystkie prace wykonują w sposób rzetelny i w wyznaczonym terminie. Odkąd zaczełam korzystać z ich usług mam porządek w papierach. Jestem zadowolona ze współpracy i na pewno będę ją kontynuować.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2016 11:01 przez Edyta89, łącznie zmieniany 1 raz.

MichalskiT

Postautor: MichalskiT » 12 lip 2016 08:17

myślę że najsprawniej można prowadzić księgowość poprzez platformę mobevo
Ostatnio zmieniony 15 lip 2016 12:59 przez MichalskiT, łącznie zmieniany 1 raz.

T85

Postautor: T85 » 20 lip 2016 16:27

Moim zdaniem wszystko zależy od tego, o jak dużej firmie mówimy. W przypadku mniejszej działalności, np. jednoosobowej, z powodzeniem można to robić na własną rękę - programów nie brakuje. Ja korzystam z oprogramowania od RESET2 i jestem zadowolony.

kolew

Postautor: kolew » 02 lis 2016 11:53

Tak naprawdę to kwestia naszej wygody z punktu widzenia kierowania całą firmą. Jeżeli wiemy, że mamy na głowie za dużo obowiązków jako szefowie i istnieje ryzyko, że będziemy zapominać o regularnym uzupełnianiu ksiąg albo robić wszystko na ostatnią chwilę, to lepiej to zlecić komuś z zewnątrz, najlepiej małemu biuru rachunkowemu, zatrudnić księgową albo otworzyć dział księgowości. Z kolei jeżeli sądzimy, że spokojnie damy sobie radę z prowadzeniem księgowości na własną rękę, trzeba wybadać, który komputerowy program księgowy będzie łatwy w obsłudze i robić to samemu. W komputerze jest o tyle prościej, że sami nie musimy wyłapywać błędów, bo zazwyczaj program nam je wykryje więc większość zdołamy poprawić przed zatwierdzeniem wszystkiego.

karolminek

Postautor: karolminek » 16 lis 2016 15:01

Ja bym wybrał księgowego. Zawsze to na miejscu i ma wszystko pod kontrolą.