Księgowy czy biuro rachunkowe

Forumowicz

Re: Księgowy czy biuro rachunkowe

Postautor: Forumowicz » 09 sty 2017 17:46

Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Nie jest przecież wykluczone, że część rzeczy można robić samodzielnie (oczywiście, jeśli ktoś się czuje na siłach), programów na rynku jest całkiem sporo, i stosunkowo łatwo można się wdrożyć w ich obsługę, ja tak zrobiłem w przypadku RESET2.

billspencer

Postautor: billspencer » 12 sty 2017 10:32

Ktoś tu napisał, że biura się nie interesują klientem. Zależy które... Jeśli to jest wielka sieciówka to nie dziwię się bo oni idą na ilość, a nie jakość. Ja współpracuję w Gdańsku z dość małym biurem pana Godlewskiego i przyznam, że wszystko przebiega bez zarzutu. Nie mam nic do samodzielnych księgowych, ale jednak wolę ufać profesjonalistom.

Gracjanna

Postautor: Gracjanna » 06 lut 2017 20:57

z mojego doświadczenia wynika że dobrze jest współpracować z biurem rachunkowym ja zaufałam biuru rachunkowemu rachmistrzowie.pl polecam ich bardzo profesjonalnie podchodzą do zagadnień księgowych i dodatkowo pomogli mi w uzyskaniu dotacji

debora999

Postautor: debora999 » 09 lut 2017 12:35

Firma w której pracuję jest dość duża i nie wyobrażam sobie, żeby miała nas obsługiwać tylko księgowa. Miesięcznie jest mnóstwo papierów do wypełnienia, zazwyczaj taka praca nie ma końca. A u nas liczy się szybkość wykonanej usługi i dokładność. Nie wspomnę już, że mamy wiele dokumentów w języku angielskim (zagraniczni klienci). Ratuje nas współpraca z biurem Intertax, bo jak dla nas mieli najlepszą ofertę z kręgu różnych biur, które stawiają na długą współpracę.

szymon99

Postautor: szymon99 » 29 cze 2017 15:12

billspencer pisze:Ktoś tu napisał, że biura się nie interesują klientem. Zależy które... Jeśli to jest wielka sieciówka to nie dziwię się bo oni idą na ilość, a nie jakość. Ja współpracuję w Gdańsku z dość małym biurem pana Godlewskiego i przyznam, że wszystko przebiega bez zarzutu. Nie mam nic do samodzielnych księgowych, ale jednak wolę ufać profesjonalistom.

Mam identyczne odczucia. Mniejsze biura mają inne podejście do klienta i bardziej się starają. Sieciówki idą na ilość - na koniec roku cyferki musza się podobać zarządowi. W moich Gliwicach też korzystam z takiego biura (Kasprzyk i Niziołek) i również jestem zadowolony. Co do zdania, że można wszystko robić samodzielnie, to jednak jest to zbyt duże ryzyko, jeżeli nie znasz się na tym. A czas poświęcony na ogarnięci księgowości i zmian w prawie mozna poświęcic na własny biznes.

specjalista

Postautor: specjalista » 24 sie 2017 10:18

Wydaje mi się, że jeżeli nasza firma nie jest wielka, to lepiej skorzystać z pomocy księgowego, który zajmuje się profesjonalną obsługą kilku firm a nie zatrudniać jednego, który będzie indywidualnie pracował tylko dla naszej firmy. Ja powierzyłem swoje finanse http://www.doradca.gliwice.pl Mają doświadczenie w obsłudze firm, więc polecam ich również wam.

bizzy

Postautor: bizzy » 28 sie 2017 14:40

Nas - jeśli chodzi o usługi księgowe - obsługuje biuro rachunkowe i bardzo sobie to chwalimy. Jest to sporo tańsze niż etat księgowej, oprogramowanie itp. itd. koszty związane z zatrudnianiem księgowej, a do tego mamy do dyspozycji zespół specjalistów, którzy znają się na wielu aspektach rachunkowości. To zawsze większy kapitał wiedzy niż w przypadku 1 osoby :)

antek

Postautor: antek » 03 wrz 2017 20:54

Według mnie biuro rachunkowe i to najlepiej stacjonarnie - tym internetowym nie ufam. Jeśli szukasz dobrego i rzetelnego biura to zerknij na ofertę biura podatkowego Kasprzyk i Niziołek z Gliwic. Z tego co wiem to mają też siedzibę w Sosnowcu, to firma prowadzona przez ojca i córkę. Specjaliści od podatków, księgowości i kadr.

Mroczek

Postautor: Mroczek » 15 wrz 2017 09:34

Wybór konkretnej opcji będzie zależał między innymi od wielkości firmy. Przy małych i średnich firmach biuro rachunkowe będzie lepszym wyborem, przy większych jednak księgować. Oczywiście wiele firm decyduje się jednak na biura, a w tym wypadku można skorzystać z takich podpowiedzi znalezionych w sieci http://alces.pl/biura-rachunkowe-we-wroclawiu-top-10/, być może będzie to pomocne, jeżeli ktoś chce mieć wgląd w to, na co warto jest zwrócić uwagę, szczególnie w przypadku poszukiwania biura rachunkowego w Wrocławiu.

Daniela

Postautor: Daniela » 18 wrz 2017 13:43

billspencer pisze:Ktoś tu napisał, że biura się nie interesują klientem. Zależy które... Jeśli to jest wielka sieciówka to nie dziwię się bo oni idą na ilość, a nie jakość. Ja współpracuję w Gdańsku z dość małym biurem pana Godlewskiego i przyznam, że wszystko przebiega bez zarzutu. Nie mam nic do samodzielnych księgowych, ale jednak wolę ufać profesjonalistom.

Właśnie słyszałam, że warto, ale może napiszesz jeszcze co wg Ciebie będzie lepszego w tym biurze w porównaniu do innych w Gdańsku?
Myślę, że dobrze zrobię wybierając to Biuro, ale nadal korzystasz z ich usług?