Audyt strony na własną rękę?

ksaweryM

Audyt strony na własną rękę?

Postautor: ksaweryM » 18 cze 2015 13:05

Potrzebuję zrobić gruntowne porządki na stronie i zastanawiam się, czy po zdobyciu podstawowej wiedzy z zakresu SEO jestem w stanie sam dokonać takiego audyt. Czy ktoś z Was próbował może zmierzyć się ze swoją witryną? Jeśli nie, to czy możecie polecić jakieś firmy, które rzetelnie wykonają takie zlecenie? Będę wdzięczny za pomoc :)

Marek Grzybak

Re: Audyt strony na własną rękę?

Postautor: Marek Grzybak » 22 cze 2015 14:02

firm jest na pewno całe mnóstwo, ale możesz też zwrócić się do freelancera. Warto też samemu poczytać, żeby rozeznać się w temacie. Może się okazać, że poprawianie strony będzie bardziej czasochłonne niż założenie jej od nowa

KarolMC

Postautor: KarolMC » 25 cze 2015 17:23

Jeśli będziesz dużo czytał, to z pewnością uda ci się przeprowadzić taki mini audyt na własną rękę. W sieci jest wiele artykułów, które pomogą ci w tym zadaniu. Poczytaj ogólnie o SEO, poczytaj o samej optymalizacji i oczywiście o optymalizacji poszczególnych elementów. Ze swojej strony mogę polecić ci blog Księga Pozycjonera. Jest tam sporo informacji o różnych elementach on-site SEO, więc na pewno ci się przyda na początek. Czerp wiedzę z różnych źródeł, a na pewno uda ci się coś zdziałać samodzielnie :)

Robotocki

Postautor: Robotocki » 25 cze 2015 21:48

Rzeczywiście może okazać się, że stronę lepiej postawić na nowo niż porawiać już tę istniejącą. Poczytaj sobie przede wszystkim o optymalizacji. Tutaj jest wiele elementów, które można poprawić na własną rękę. Jeśli twoja strona jest bardzo rozbudowana, to może to jednak zająć trochę czasu i może lepiej zastanowić sie nad powierzeniem tego jakiejś firmie, które zrobi i adut i niezbędne poprawki ;) Mnie jakiś czas temu pracowała nad stroną firmą Setia, więc mogę polecić. Poszperaj w necie na pewno znajdziesz mnówstwo firm, które wykonają taką usługę :)

kaaremis
Kontaktowanie:

Postautor: kaaremis » 21 paź 2016 10:08

To zależy jak obecnie wygląda strona i jakie były podejmowane na niej działania w zakresie SEO. Jeśli to ma być gruntowna przebudowa strony, to na pewno warto zlecić to agencji, ale takiej która ogarnie to zarówno od strony kodu w należyty sposób, a także popatrzy na stronę pod kątem SEO, żeby strona przy zmianach nie zniknęła kompletnie z wyników wyszukiwarki.