Audyt strony na własną rękę?

ksaweryM

Audyt strony na własną rękę?

Postautor: ksaweryM » 18 cze 2015 13:05

Potrzebuję zrobić gruntowne porządki na stronie i zastanawiam się, czy po zdobyciu podstawowej wiedzy z zakresu SEO jestem w stanie sam dokonać takiego audyt. Czy ktoś z Was próbował może zmierzyć się ze swoją witryną? Jeśli nie, to czy możecie polecić jakieś firmy, które rzetelnie wykonają takie zlecenie? Będę wdzięczny za pomoc :)

Marek Grzybak

Re: Audyt strony na własną rękę?

Postautor: Marek Grzybak » 22 cze 2015 14:02

firm jest na pewno całe mnóstwo, ale możesz też zwrócić się do freelancera. Warto też samemu poczytać, żeby rozeznać się w temacie. Może się okazać, że poprawianie strony będzie bardziej czasochłonne niż założenie jej od nowa

KarolMC

Postautor: KarolMC » 25 cze 2015 17:23

Jeśli będziesz dużo czytał, to z pewnością uda ci się przeprowadzić taki mini audyt na własną rękę. W sieci jest wiele artykułów, które pomogą ci w tym zadaniu. Poczytaj ogólnie o SEO, poczytaj o samej optymalizacji i oczywiście o optymalizacji poszczególnych elementów. Ze swojej strony mogę polecić ci blog Księga Pozycjonera. Jest tam sporo informacji o różnych elementach on-site SEO, więc na pewno ci się przyda na początek. Czerp wiedzę z różnych źródeł, a na pewno uda ci się coś zdziałać samodzielnie :)

Robotocki

Postautor: Robotocki » 25 cze 2015 21:48

Rzeczywiście może okazać się, że stronę lepiej postawić na nowo niż porawiać już tę istniejącą. Poczytaj sobie przede wszystkim o optymalizacji. Tutaj jest wiele elementów, które można poprawić na własną rękę. Jeśli twoja strona jest bardzo rozbudowana, to może to jednak zająć trochę czasu i może lepiej zastanowić sie nad powierzeniem tego jakiejś firmie, które zrobi i adut i niezbędne poprawki ;) Mnie jakiś czas temu pracowała nad stroną firmą Setia, więc mogę polecić. Poszperaj w necie na pewno znajdziesz mnówstwo firm, które wykonają taką usługę :)

kaaremis
Kontaktowanie:

Postautor: kaaremis » 21 paź 2016 10:08

To zależy jak obecnie wygląda strona i jakie były podejmowane na niej działania w zakresie SEO. Jeśli to ma być gruntowna przebudowa strony, to na pewno warto zlecić to agencji, ale takiej która ogarnie to zarówno od strony kodu w należyty sposób, a także popatrzy na stronę pod kątem SEO, żeby strona przy zmianach nie zniknęła kompletnie z wyników wyszukiwarki.

Bodler90

Postautor: Bodler90 » 22 sty 2018 13:27

kaaremis pisze:To zależy jak obecnie wygląda strona i jakie były podejmowane na niej działania w zakresie SEO. Jeśli to ma być gruntowna przebudowa strony, to na pewno warto zlecić to agencji, ale takiej która ogarnie to zarówno od strony kodu w należyty sposób, a także popatrzy na stronę pod kątem SEO, żeby strona przy zmianach nie zniknęła kompletnie z wyników wyszukiwarki.

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Żaden odpowiedzialny człowiek nie będzie na własną rękę leczył np. zapalenia płuc lub naprawiał dachu jeśli nie ma o tym zielonego pojęcia, bo są to zbyt specjalistyczne prace. Tak samo jest z SEO audytami stron. Ja sam dość dobrze orientuje się w rekomendacjach Google dot. stron internetowych, ale nie mam wystarczających umiejętności a także dostępu do narzędzi, które są bardzo pomocne a czasem wręcz niezbędne do przeprowadzenia audytu strony pod kątem SEO i nie podjąłbym się próby wykonania samodzielnego audytu strony a tym bardziej jej optymalizacji. Jest wiele firm, które zajmują się wykonywaniem audytów stron. Rozbieżność cen jest bardzo duża i dlatego warto przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę zlecić darmową wycenę audytu. Nie orientuje się jakie dokładnie firmy oferują bezpłatną wycenę i ile firm ma taką usługę, ale na pewno należy do nich agencja Semtec. Podrzucam link do bezpłatnej wyceny dla zainteresowanych https://www.semtec.pl/wycena-audyt/

andrzejmechanik

Postautor: andrzejmechanik » 29 maja 2018 01:49

Potwierdzam słowa poprzednika audyt lepiej zlecić profesjoalistom, a samemu zająć się tym, w czym jest się najlepszym i rozwijaniem swojego biznesu

Michal_Skup
Kontaktowanie:

Postautor: Michal_Skup » 19 sie 2018 17:09

A ja, jako osoba z 13 letnim doświadczeniem w SEO, się nie zgodzę. Jeżeli chcesz przeprowadzić audyt i się czegoś nauczyć oraz dowiedzieć o swoim biznesie - śmiało, zrób to. Jeżeli Ci się spodoba - gratulacje, nie potrzebujesz więcej agencji. Jeżeli skończysz audyt i nie będziesz pewny wyników czy też uznasz, że to nie dla Ciebie - będziesz więcej wiedział o pracy agencji/freelancera SEO i wasza współpraca będzie lepsza.

W razie czego z przyjemnością pomogę - w samym audycie lub przeprowadzę szkolenie :)

Mikka
Kontaktowanie:

Postautor: Mikka » 19 sie 2018 23:08

Znam osoby, które próbują różnych rzeczy na swoich stronach na podstawie tego, co wyczytają z internetu. Zwykle są to działania na oślep, nie kojarzą powiązań, mam też wrażenie, że w zasadzie nie do końca wiedzą co i po co robią pewne rzeczy.
Szukasz idealnych noży kuchennych? https://hamono.pl - sklep z japońskimi nożami dla profesjonalistów i amatorów gotowania

Michal_Skup
Kontaktowanie:

Postautor: Michal_Skup » 20 sie 2018 09:30

Mikka pisze:Znam osoby, które próbują różnych rzeczy na swoich stronach na podstawie tego, co wyczytają z internetu. Zwykle są to działania na oślep, nie kojarzą powiązań, mam też wrażenie, że w zasadzie nie do końca wiedzą co i po co robią pewne rzeczy.

To, że ktoś działa na oślep nie znaczy, że inna osoba nie powinna sama tego robić. Ja znam specjalistów, którzy często nie wiedzą co robią - czy to znaczy, że inna osoba nie powinna się tym zajmować?