coaching - warto?

fikus

Re: coaching - warto?

Postautor: fikus » 12 mar 2018 13:17

Mówiąc szczerze to zależy gdzie idziesz na ten coaching. Teraz takie instytucje wyrastają jak grzyby po deszczu i każdemu się zdaje, że może uczyć innych jak mają żyć. Dla mnie troszkę chore, ale trudno, działają zgodnie z prawem i nie można im tego zabronić. Szukaj może po jakichś sprawdzonych nazwiskach, portalach, pytaj znajomych, Cokolwiek. Jest taka fajna apka Tickerence, tam masz jakieś konferencje biznesowe etc, też się zdarza, że mają typowo coachingowe konfy organizowane przez różne firmy, ludzi i w różnych miejscach, ale jeszcze się nie spotkałem, żeby był w apce jakiś szajs.

Grzegorz300c

Postautor: Grzegorz300c » 15 mar 2018 12:57

Według mnie nie warto korzystać z coachingu, taka troche pralka umysłu ;)

Grzegorz300c

Postautor: Grzegorz300c » 15 mar 2018 12:58

Według mnie nie warto korzystać z coachingu, taka troche pralka umysłu ;)

bluka

Postautor: bluka » 28 cze 2018 23:16

Ja się tutaj nie zgodzę. Korzystanie z coachingu jest bardzo pomocne w wielu aspektach. Rzecz w tym, aby szukać takich ludzi którzy są po podobnych szkoleniach co psychoterapeuci. Mój brat pracuje właśnie w tym zawodzie i widzę ile starań dokłada,aby posiadać jak najwyższe kwalifikacje. Niedługo będzie brał udział w szkoleniu w Centrum CBT dotyczącym problemów ze złością, a to częsty problem w dzisiejszych czasach. Będzie miał w tym zakresie większą wiedzę, dzieki czemu będzie mógł pomagać ludziom, którzy nie radzą sobie z agresją

CzarekWer

Postautor: CzarekWer » 02 lip 2018 15:39

Ja jestem zdania, że coaching to fajna sprawa. W dużym stopniu pomaga w rozwoju osobistym czy nawet zawodowym. Polecam poczytać np. artykuły chociażby o komunikacji interpersonalnej https://manka-academy.com/komunikacja-interpersonalna/ na tym blogu, bardzo ciekawie piszą. Proces rozwoju osobistego wymaga jednak zaangażowania, wiem po sobie, ale przynosi to efekty.

XXXYYY

Postautor: XXXYYY » 06 lip 2018 21:52

CzarekWer pisze:Ja jestem zdania, że coaching to fajna sprawa. W dużym stopniu pomaga w rozwoju osobistym czy nawet zawodowym. Polecam poczytać np. artykuły chociażby o komunikacji interpersonalnej https://manka-academy.com/komunikacja-interpersonalna/ na tym blogu, bardzo ciekawie piszą. Proces rozwoju osobistego wymaga jednak zaangażowania, wiem po sobie, ale przynosi to efekty.

Dokładnie w bardzo dużym stopniu coaching pomaga w rozwoju osobistym i zawodowym. Ja osobiście jakiś miesiąc temu skończyłem kurs coachingu i dużo mi to dało, na chwilę obecną jestem innym człowiekiem! Bardzo pewnym siebie, potrafię poradzić sobie samodzielnie z wieloma sprawami, dużo łatwiej idą mi rozmowy z innymi dzięki czemu przełożyło się to też na lepsze wyniki w pracy. Sporo też czytam na temat coachingu blog Pana Marcina Mańka jest idealny jeśli chodzi o dokształcanie się w tej dziedzinie.

kamiluch25

Postautor: kamiluch25 » 10 lip 2018 22:23

Warto się przejść i samemu sprawdzić. Nie każdy lubi tego typu "prowadzenie". Ja nie wierzyłem, że to coś da zanim sam się nie przekonałem.

Lukas41

Postautor: Lukas41 » 20 lip 2018 10:42

Mnie na pewno w najbliższym czasie kilka takich sesji się przyda. Jesteśmy teraz na etapie tworzenia bardzo skomplikowanego projektu, a ja, jako kierownik coraz gorzej opanowuję mój zespół i coraz trudniej "zagrzać" mi ich do "walki", zwłaszcza w kryzysowych momentach.

Zbyszek W

Postautor: Zbyszek W » 20 lip 2018 13:56

Doskonale Cię rozumiem, każdy ma taki moment wypalenia. Może potrzebna zmiana, przewietrzenie. Ale spójrz jeszcze na artykuły tego typu, być może trochę pomogą.