Strona 1 z 1

Warto zrobić magistra?

: 13 cze 2018 17:50
autor: oklahoma
Jestem ciekawa czy waszym zdaniem warto jest zrobić magistra.
Jak wy to widzicie?

Re: Warto zrobić magistra?

: 14 cze 2018 11:10
autor: orangina
Nie zaszkodzi.
Jeśli masz taką możliwość, to warto zrobić te studia.
Wybierz dobrą szkołę. Ta stronka http://www.uczelnie.pl/ może okazać się przydatna.
Są tam opisane różne uczelnie w Warszawie i nie tylko.
Na pewno będzie to jakaś wskazówka.

Re: Warto zrobić magistra?

: 15 cze 2018 11:15
autor: szoter
Beznadziejnie jest patrzeć na to pod tym kątem, ale generalnie łatwiej jest dostać lepszą pracę, mając ukończone studia - nawet nie zwraca się już aż tak bardzo uwagi na sam kierunek, chyba że staramy się na jakieś bardzo konkretne stanowisko, wymagające specjalistycznej wiedzy. Co jest smutne, bo studia powinno się robić zgodnie z własnymi zainteresowaniami, nie pod rynek pracy. Normą jest dzisiaj robienie licencjatu z jednego kierunku, a magisterki z innego, ale zbliżonego do pierwszego. Lepiej już pociągnąć te dwa dodatkowe lata i mieć ten papierek dla świętego spokoju.

Re: Warto zrobić magistra?

: 24 cze 2018 12:57
autor: heyya
Ogólnie rzecz biorąc każda forma zdobywania wiedzy i poszerzania swoich umiejętności jest jak najbardziej ok ale...jeśli o mnie chodzi osobiście uważam, że studia dają zbyt dużo suchej teorii niejednokrotnie przedstawionej w naprawdę nudny sposób. Dlatego chyba lepiej jest zdobyć zawód, np. medyczny: https://zak.edu.pl/aktualnosci/10087-zawod-medyczny-w-2-lata--jak-go-zdobyc- na o potrzeba tylko 2 lat a nie 5 jak na studiach.

Re: Warto zrobić magistra?

: 29 cze 2018 12:04
autor: pudding
Oczywiście, że warto. Warto również potem kontynuować studia podyplomowe, bo tam często jest bardzo praktyczna wiedza. Polecam zajrzeć na stronę http://www.pmgroup.pl/ super sprawa. Fajne studia, pozwalające wypłynąć na szersze wody

Re: Warto zrobić magistra?

: 04 lip 2018 08:24
autor: jaro99
Ja robiłem swojego magistra zaocznie i jednocześnie pracowałem. Da się to pogodzić i zawsze warto :)