Kawiarenka

Szukasz pomysłu na własny biznes? A może masz ciekawy pomysł i chcesz o nim opowiedzieć? To forum jest skarbnicą ciekawych pomysłów i informacji.

Kawiarenka

Postprzez Basia » 10 Cze 2009 15:24

Marzę, by mieć własną kawiarenkę, taką niewielką, ale z klimatem. Czy wystarczy pomysł i pieniądze na rozwinięcie interesu? Czy właściciel musi mieć jakieś uprawnienia/kursy?
Basia

Dołączenie: 10 Cze 2009 15:02

Re: Kawiarenka

Postprzez Jot » 10 Cze 2009 16:15

Musisz wiedzieć Basiu, że jeżeli chcesz prowadzić kawiarnię musisz dopełnić szeregu formalności i spełnić parę wymagań...sprzedaż alkoholu, opłaty dla ZAIKS, Sanepid, wymagania sanitarne lokalu... przepisy budowlane lokalu i przepisy przeciwpożarowe. Musisz się w to nieco zagłębić.
Jot

Dołączenie: 10 Cze 2009 11:11

Postprzez Basia » 15 Cze 2009 11:47

Jasne, że trzeba się w to zagłębić. Jeszcze nie jestem na takim etapie. Chodziło mi tylko o to, czy trzeba mieć jakieś specjalne uprawnienia do prowadzenia kawiarenki, czy może to zrobić każdy. Później oczywiście trzeba spełnić wiele wymogów sanitarnych itd.
Basia

Postprzez inwestorka » 15 Cze 2009 11:51

Basiu, świetny pomysł z tą kawiarenką:) Myślałaś już o dokładnym profilu swojej działalności? No i przede wszystkim- w jakim mieście chciałabyś tę kawiarenkę otworzyć?
inwestorka

Dołączenie: 10 Cze 2009 14:04

Postprzez Jot » 15 Cze 2009 12:15

Właśnie o tym piszę :) To co wymieniłam powyżej to podstawa, żeby wogóle zacząć "działać"... no i fundusze...

Powodzenia! ;)
Jot

Dołączenie: 10 Cze 2009 11:11

Postprzez Basia » 18 Cze 2009 14:38

Myślałam o miejscowości górskiej - może Szklarska Poręba albo Jelenia Góra. Podobają mi się nowoczesne kawiarnie, w których jest dużo światła i w których fajnie jest się zatrzymać w przerwie między różnymi obowiązkami. Ale fajne są też takie małe kawiarnie, w których świetnie spędza się czas wieczorem (a więc kawiarenka z klimatem, jazzowa muzyczka, może jakieś koncerty). Dziękuję za rady. Będę szukała dalej informacji o prowadzeniu kawiarenki.
Basia

Postprzez Lena » 18 Cze 2009 15:39

Miejscowość górska to świetny pomysł, ale myślę, że w takiej lokalizacji lepiej sprawdzi się tradycyjne wnętrze w górskim klimacie, a nie nowoczesne. Wiesz, ludzie, którzy przyjeżdżają w góry chcą zasmakować tradycyjnej atmosfery, uciec od wielkomiejskiego życia. Wiem z własnego doświadczenia. Jak jadę w góry, to szukam fajnych, przytulnych karczemek w górskim klimacie. Znam fajnego projektanta wnętrz, jeśli będziesz potrzebować. To moja znajoma, ma fajne pomysły:)
Pozdrawiam
Lena

Dołączenie: 10 Cze 2009 09:44

Postprzez Basia » 18 Cze 2009 15:52

To prawda. Ale bardziej chyba ciągnie do górskich restauracji w takim klimacie. Też szukam drewnianych wnętrz, kominka... Może rzeczywiście kawiarenka z takimi elementami by się przyjęła. Jak już będę w fazie ostrych przygotowań do inwestycji, to zgłoszę się po kontakt do projektanta wnętrz. Dzięki
Basia

Postprzez Lena » 19 Cze 2009 15:59

Najważniejsze, to dobra i oryginalna koncepcja całego biznesu. Kawiarenek pewnie jest mnóstwo, ale jeśli urządzisz swoją w fajny sposób, do tego odpowiednio dobierzesz oświetlenie, muzykę, no i menu oczywiście, to masz szansę na sukces. Turyści nie żałują pieniędzy, kiedy mają urlop, więc potencjał jest duży. Ale warunek jest jeden - miejsce musi się wyróżniać i mieć niepowtarzalny klimat. Wtedy ludzie zrobią mu taką reklamę, że dodatkowe wydatki na wypromowanie miejsca nie będą potrzebne.
Pozdrawiam
Lena

Dołączenie: 10 Cze 2009 09:44

Postprzez pk34526 » 29 Cze 2009 17:13

najważniejsze to trzeba się wyróżnić. po co ktoś miałby iśc akurat do Twojej kawiarenki a nie do innej? np wylansowanego coffee heaven?
Jeśli obsługa będzie w strojach plażowych albo leciał będzie tylko chopin lub trash metal, jeżeli będzie tam przeraźliwie ciemno a tylko obsługa będzie w noktowizorach, albo jeśli każdy dostanie ciastko ze swoim wizerunkiem, to ludzie będą opowiadać sobie nawzajem o kawiarence i napierać z całej Polski. natomiast 6 stolików na krzyż, kawa, herbata i zapiekanka - to małe obroty i ludzie z przypadku.
powodzenia!
pk34526

Dołączenie: 29 Cze 2009 16:55

Następna

Powróć do Pomysł na biznes

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości