Gastronomia przy drodze.

kosmaty69

Gastronomia przy drodze.

Postautor: kosmaty69 » 26 gru 2015 12:39

Witam. Czy obecnie działalność typu food truck, budka z kebabem, jest dochodowa?
Otóż jestem chłopakiem po technikum gastronomicznym, obecnie studiuję i zastanawiam się nad otwarciem działalności. Otóż, mieszkam przy drodze krajowej, dysponuję sporym polem (działka mamy), wiedzą z zakresu gastronomi i kapitałem w postaci pomysłów. Chciałbym otworzyć coś pokroju budki z kebabem, w której oprócz kebabów sprzedawał bym Healthly food - typu zdrowe hamburgery etc + obok tego jakaś mniejsza budka z pieczywem + lokalnymi wyrobami i domowymi wypiekami + dowóz. Kapitał finansowy? Praktycznie 0, aczkolwiek jestem w pełni prawny do pozyskania funduszy z Inkubatora regionalnego + może akademicki inkubator i UE + UP?
W promieniu 3 km jest miasto +\- 15k tyś mieszkańców 1 pizzeria + 1 kebab + 1 restauracja. W okresie letnim często są tak potężne korki, że auta stoją po kilkanaście minut w miejscu - ruch jest naprawdę spory. Nie musiałbym płacić czynszów za wynajem etc, sprzedawałbym tam sam + ew rodzice i dziewczyna. Jak myślicie, ma to rację bytu?

Natalia30
Kontaktowanie:

Re: Gastronomia przy drodze.

Postautor: Natalia30 » 22 lut 2016 11:22

markery to dobry pomysł, ale wydaję mi się, że prowadząc lokal gastronomiczny przy drodze warto jednak zainwestować w reklamę, która będzie widoczna dla przejeżdżających kierowców, ostatnio sprawdzają się podświetlane tablice np. z wyeksponowaną promocyjną ceną za obiad

reiser

Postautor: reiser » 23 lut 2016 12:28

Na Twoją korzyść przemawia lokalizacja i profesjonalna wiedza z zakresu gastronomii. Niestety, nie umiem doradzić Ci w kwestii pozyskiwania funduszy, ale jako osoba, która często stołuje się w takich przybytkach sądzę, że knajpka zwłaszcza z burgerami albo jakąś inną trendy nowinką to dobry pomysł. Co do zysków - mała knajpka, mniejsze ryzyko, ale i niewielki zysk. Może na początek to lepsze rozwiązanie niż topienie kasy w coś, co moze nie wypalić.

marcink

Postautor: marcink » 23 lut 2016 16:03

A czy nie najlepszą reklamą są stali klienci, którzy doceniają walory potraw?

dakot

Postautor: dakot » 11 maja 2016 18:29

Jak dla mnie takie przydrożne gastronomie tracą klientów.

Fiona33

Postautor: Fiona33 » 27 maja 2016 13:11

Podstawa to dobra lokalizacja np. na DTŚ albo autostradzie. Po drugie ważne jest jedzenie i ceny, powinny być niezbyt wysokie, żeby zachęcać, a nie odstraszać.

Kaliszewski_M

Postautor: Kaliszewski_M » 15 cze 2016 15:35

Food trucki są bardzo modne ostatnio. Fajne jest w nich to, że właściwie można w nich przygotować każde danie i przemieszczać się w różne miejsca :)

HarleyD
Kontaktowanie:

Postautor: HarleyD » 20 cze 2016 12:52

Teraz food tracki robią furorę ! :) Chyba warto pomyśleć o czymś takim. Frytki blegijskie z własnymi sosami, hamburger z prawdziwą wołowiną :) Fajny food tacki i sukces murowany :)

john89

Postautor: john89 » 19 lip 2016 14:22

Zgadzam się z jednym przedmówcą, aby postawić na jakość dobre jedzenia. Myślę, że w taki sposób można przyciągnąć większą ilość klientów, ale także to ile bedą chcieli zostawić.

protas

Postautor: protas » 19 lip 2016 21:44

Jeśli przekonacie do siebie kilku kierowców, to będą Was polecać m.in. przez CB Radio. Duże porcje to podstawa takiej działalności przy ruchliwej trasie.