Firma sprzątająca - od czego zacząć?

maciejdotski

Re: Firma sprzątająca - od czego zacząć?

Postautor: maciejdotski » 23 kwie 2016 12:48

Zależy co chcesz robić. Tego rodzaju działalność może działać nawet na zasadzie "paróweczek Korwina". Rozpisz sobie biznesplan, koszty itp.

Richardson817

Postautor: Richardson817 » 14 cze 2017 14:52

Dobrze jest chyba od mniejszych zleceń. Takie firmy zwykle posiadają kilkunastu pracowników i zajmują się coraz większymi projektami. Ale wiadomo trzeba zacząć od początku np. od sprzątania domów bądź zleceń typu sprzątanie dywanów.

dynamical

Postautor: dynamical » 03 lip 2017 09:21

Swego czasu robiłem w firmie sprzątającej i korzystaliśmy z produktów firmy Sauber Lab http://sauberlab.pl/uniwersalne/ z środków powierzchniowo czynnych. Bardzo polecam tą opcję bo sprawdzają się do niemal każdej powierzchni i nie trzeba tracić czasu na zakup oddzielnych bardziej specjalistycznych środków. Mam nadzieję, że komuś pomogę :)

Vorew

Postautor: Vorew » 04 lip 2017 20:24

Musiałem rozwiązać umowę z moją dotychczasową firmą sprzątającą, bo nawet nie wyrzucali śmieci z kosza, a płaciłem im naprawdę sporo. Sprawdziłem na kalkulatordlafirm.pl, że bardzo przepłacałem, a takie usługi są wykonywane w korzystniejszych cenach. Dobrze, że wpadłem na to narzędzie. Mam nadzieję, że kolejna firma będzie składała się z profesjonalistów.

elabarbara

Postautor: elabarbara » 18 lip 2017 16:46

Jeśli szukacie solidnej firmy sprzątającej polecam rzetelną firmę Clar System- http://www.clarsystem.pl/oddzial-szczecin/ ale mają oddziały w innych miastach Polski więc nie będzie problemu by nawiązać z nimi współpracę. Oferują najwyższej jakości usług porządkowych, prowadzonych w różnych typach budynków: biurach, halach produkcyjnych, magazynach, sklepach, terenach zewnętrznych. Warto zaufać im są profesjonalistami.

kabek55
Kontaktowanie:

Postautor: kabek55 » 20 lip 2017 14:32

Warto umówić się z firmą sprzątającą na jakiś okres próbny i zobaczyć, czy wykonane przez nich usługi Wam odpowiadają.

Kubajestem85

Postautor: Kubajestem85 » 01 sie 2017 13:15

Jasne, że tak ... ja tak testowałem firmę sprzątającą u siebie.

konieczko

Postautor: konieczko » 02 sie 2017 01:34

No przede wszystkim od zapewniania sobie zleceń. Nawet jak jeszcze firmy nie ma to trzeba zrobić rozeznanie rynku.

annakasia
Kontaktowanie:

Postautor: annakasia » 07 sie 2017 10:29

Dobra reklama. Musisz więc zaprezentować usługi swojej firmy za niższą kwotę.. Nie proponowałabym za darmo, bo jednak dużo można na tym stracić i to na sam początek. Ewentualnie umówić się z zaprzyjaźnioną firmą na jeden taki dzień próbny, a następnie o jakiś dobry feedback. Zastanów się nad ofertą, jakimiś pakietami dostępnymi (czy to ma być sprzątanie firm czy prywatnych mieszkań itp) wtedy cenowo jakoś to rozłożyć. Przede wszystkim skupić się na dobrym sprzęcie i jakości produktów bo bez tego nawet najlepsze sprzątanie nie będzie wyglądało dobrze.
Zapraszam: Dochód pasywny - dochód pasywny, pomysły na biznes, prawo przyciągania.

Gutek89

Postautor: Gutek89 » 01 paź 2017 23:45

Moim zdaniem grunt to dobre maszyny..... W mojej firmie firma sprzątająca mi super wyposażenie i to widzi się na każdym kroku.