otwarcie własnego biznesu

Thoudy

otwarcie własnego biznesu

Postautor: Thoudy » 14 wrz 2016 15:38

Witam, długo zwlekałem, z tym, żeby założyć tutaj konto, jednak wreszcie mi się to udało :)

Sprawa wygląda następująco. Zauważywszy nieciekawa przyszłość rodzinna, chciałbym w przyszłości stanąć na swoim nie prosząc się nikogo o nic. Jestem studentem fizjoterapii, lecz nie jest to nic co mnie pochłania do reszty, moja przyszłość w tym zawodzie jest co najlepiej wątpliwa, nie ma kierunku na studiach który by mnie jakoś mega pasjonował, i chciałbym spróbować w biznesie, o ile to możliwe bez studiów. Nie mam pomysłu na biznes, jednak jestem dość zdeterminowany. Chciałbym się od was dowiedzieć, czy można i co ważniejsze czy jest sens zakładania mniejszych biznesów, aby się powoli doprowadzić do jakiegoś większego. Wiem też że skończenie studiów i zostanie kimś to dwie różne rzeczy, czy mógłbym prosić o polecenie na dobry początek jakiś książek czy artykułów, abym mógł poznać jakieś podstawy biznesu? Coś co pozwoli mi na razie przynajmniej wejść w ten świat ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

nikkion

Re: otwarcie własnego biznesu

Postautor: nikkion » 19 wrz 2016 11:46

Prowadzenie biznesu jest jak najbardziej możliwe bez studiów :)
Na rozruszanie proponuję: Spencer Johnson – Kto zabrał mój ser?
Później: John Kotter, Dan Cohen – Sedno zmian. Autentyczne historie transformacji, które odmieniły oblicza firm na całym świecie i Jay Conrad Levinson – Marketing partyzancki. Jak czerpać duże zyski z małej firmy

bjakub
Kontaktowanie:

Postautor: bjakub » 04 gru 2016 15:47

Fajnie, że myślisz o przyszłości i chciałbyś otworzyć własną firmę. Na początku polecałbym poczytać różne blogi i strony internetowe [za darmo], a następnie kilka różnych książek biznesowych np. Model Lean Canvas, Tworzenie modeli biznesowych i innych o startupach.

Na początek wystarczy. Warto na początku poznać daną branże i popracować w niej by się o niej wiele dowiedzieć.

ZłoteDziecko

Postautor: ZłoteDziecko » 21 mar 2017 21:54

Rodzai biznesu i sposobów na jego prowadzenie jest tyle, ile osób które by się za to wzięły :) mnie fascynuje biznes stacjonarny mojej znajomej - pub, bo ja bym sobie z tym nie poradził. Ona sobie nie wyobraża prowadzenia sklepu internetowego tak jak ja to robię :) ale na szczęśćie uważam, ze to łatwiejsze, ona wszystko swoimi rękami, a ja mam technologię za pomocnika ;) oprogramowanie sellingo od esprzedaży i większość robi się samo ;)

tolder

Postautor: tolder » 25 kwie 2017 15:58

Franczyza to zawsze jakiś sposób dla osób ktore nie maja pomysłu na biznes.

stanislaw.kwia

Postautor: stanislaw.kwia » 09 maja 2017 13:17

Dobrym rozwiązaniem by było skorzystać z wykorzystania gotowych spółek, które mają całe tło biznesowe praktycznie zapewnione. No chociażby gotowa-dzialalnosc.pl

laczon
Kontaktowanie:

Postautor: laczon » 10 maja 2017 11:37

Jaki biznes można otworzyć ?

wilkzcrossfit

Postautor: wilkzcrossfit » 10 maja 2017 12:51

Może jakiś foodtruck?

TomaszJ

Postautor: TomaszJ » 06 lip 2017 13:20

Patrząc na to, jak bardzo popularne wśród osób aktywnych fizycznie są na dzień dzisiejszy suplementy diety, to otworzenie sklepu, który takie produkty by oferował, może być trafnym pomysłem. Sam o tym czasami myślę. ;)

amberus
Kontaktowanie:

Postautor: amberus » 06 lip 2017 13:55

Czy warto kombinować i wymyślać ? Nie lepiej skorzystać z gotowego i dobrego rozwiązania ? Tu macie kilka, wystarczy sobie wybrać http://zarabianieodzaraz.pl.tl/Konkretne-zarabianie.htm
Konkretny biznes dla każdego www.expassetbiznes.com