Własna restauracja.

witekwika

Re: Własna restauracja.

Postautor: witekwika » 13 cze 2018 13:39

jest to ciekawy pomysł, jednak oprócz gotowanie należy znać się też na zarządzaniu, żeby restauracja dobrze prosperowała

Ukraina,Kijow

Postautor: Ukraina,Kijow » 13 cze 2018 13:40

Ukraina. Maka zytnia pszenna 850 zl/tona. Otreby, material paszowy. Zaklady zbozowe, maka pakowana ekonomiczne worki 50kg dostosowane do transportu paletowego, odbioru indywidualnego. Luksusowa, bulkowa T500 pszenice najwyzszej jakosci. Znakomita linie czyszenia i przemialy, zintegrowany system kontrolny w nowoczesnym laboratorium. Kombinat chleboproduktow, producent wysokiej klasy mak pszennych na potrzeby rynkow detalicznego, piekarniczego i hurtowego. Oferujemy szeroka game artykulow spozywczych, swiezo mielona maka zytnia, otreby konsumpcyjne, material paszowy itp. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), E-mail: nieruchomosci@ukr.net Skype:IgorKijow
Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

Dorotenka1985

Postautor: Dorotenka1985 » 14 cze 2018 11:57

Moim zdaniem własna restauracja to bardzo fajny pomysł pod warunkiem, że najpierw rozeznamy się na mieście czy nie otwieramy kolejnej pizzy lub kolejnej restauracji z kuchnią z całego świata bo wtedy niestety się nie utrzymamy. Moja bratowa otworzyłam w swoim mieście pierogarnie i naleśnikarnie - pierogi z czym chcesz, naleśniki z czekoladą, konfiturą z serem...wszystko pyszne, że palce lizać. Wiadomo, że na początek musieli trochę włożyć w ten interes ale się opłacało. Większość wyposażenia ze stali nierdzewnej do kuchni kupili w firmie WOMETAL z Bytomia.

amadea

Postautor: amadea » 21 cze 2018 16:31

Mając własną restaurację musisz inwestować w dobry profesjonalny sprzęt bo to się przekłada na jakoś kuchni i efektywność pracy kucharza, my zainwestowaliśmy ostatnio w porządną zmywarkę winterhalter która bez problemu zmywa wszystkie rodzaje naczyń

specjalista

Postautor: specjalista » 25 cze 2018 09:40

Przy otwieraniu własnej restauracji warto rozejrzeć się za sprawdzonymi dostawcami jedzenia. Ja ostatnio nawiązałem współpracę z hurtownią http://www.hurtowniaeureka.pl, która dostarcza mięso drobiowe do mojej restauracji. Polecam ich również wam.

ksawery_kostrycki

Postautor: ksawery_kostrycki » 25 cze 2018 09:59

Własna restauracja to dobry pomysł o ile znasz się na kuchni i smaku, nie twierdzę, że sam masz gotować, bo nie o to chodzi, ale np. zatrudnienie odpowiedniego kucharza, czy zakup odpowiednich produktów to już nie lada wyczyn. Kiedyś w swojej sieciówce próbowałem też różnych rodzajów marketingu, bardziej zaawansowanego, np. zapachy z kuchni zapachami, ale ustalaliśmy jakie zioła wystawiać, które będą najbardziej zachęcąły klientów do jedzenia u nas, czy jaką muzykę puszczać, aby wszyscy się czuli dobrze, o ile wiem to w Polsce takim czymś zajmuje się http://www.ims.fm/, my jednak zatrudnialiśmy tylko konsultanta i powiem Wam, że działało to całkiem dobrze. Warto to również przemyśleć poza podstawami.

majka03

Postautor: majka03 » 25 cze 2018 11:27

Własna restauracja to ciekawy biznes, tym bardziej jeżeli mamy smykałkę do tego. Zakładając własną firmę trzeba pamiętać o wielu istotnych sprawach, jedna z nich będzie na pewno kupno kasy fiskalnej, która jest obowiązkiem w tym biznesie. Ostatnio moja znajoma u nich kupiła ciekawy model kasy https://kaspol.pl Sama zastanawiam się nad ich sprzętem bo planuję otworzyć własny biznes.

czaykowsky88

Postautor: czaykowsky88 » 26 cze 2018 11:39

W biznesie restauracyjnym ważne są wyposażenie takie jak : zastawy stołowe, witryny chłodnicze, meble technologiczne i tym podobne. Mieliśmy okazję takie meble kupić w tej profesjonalne firmy Revinex na Małcużyńskiego 9 w Warszawie.

Dorotenka1985

Postautor: Dorotenka1985 » 26 cze 2018 12:04

Restauracja to fajna rzecz bo taka praca przynosi dużą przyjemność . Trzeba pamiętać, że trzeba dbać o czystość w restauracji - czyste obrusy, pokrowce to podstawa. Ja swoje rzeczy oddaję do tej pralni www.pralnia-elbo.pl i wszystko mam śnieżnobiałe

Jack90

Postautor: Jack90 » 27 cze 2018 09:49

O, super pomysły i trzymam kciuki za ciebie. Powiem ci że kluczem do dobrej restauracji jest zapełnienie niszy - kolejna pizzeria jest mega trudna do przebicia. Drugim kluczem są dostawcy, znajdź naprawdę dobre sklepy z kawą , warzywami, świeżymi produktami, dobrej jakości mięsem i rybami. :)
Najlepszy sklep z kawą wypełnioną aromatem!