Agencja pracy (tymczasowej)

Łukasz

Agencja pracy (tymczasowej)

Postautor: Łukasz » 22 lut 2018 16:46

Cześć, witajcie.

W raz z kolegą planujemy otworzyć spółkę (jaką?), chcemy założyć agencję pracy (tymczasowej). Gdzie umowy opierane będę o zlecenie. Chcemy działać online i w terenie tzn. szukamy pracownika za pomocą różnych portali itp. itd., kierując go do firmy X, my jako pracownicy agencji sami jedziemy do ów pracownika by podpisać z nim stosowną umowę, oraz przekazujemy niezbędne narzędzia i odzież roboczą. Po podpisaniu umowy, "klient" ma w obowiązku wstawić się w pracy w firmie X ustalonego dnia i godzinę na szkolenie, które przeprowadzają już pracownicy w/w X firmy.
Mieszkamy w mieście, gdzie jest ogromna strefa ekonomiczna, budują się jeszcze dwie. Interesuje mnie to, czy jest możliwość jako AGENCJA podpisać umowę z firmą X, na zasadzie, że firma szuka 10 osób do pracy, zleca nam to i daje określony czas na realizację? Teraz kolejna kwestia dochodów? Jak rozlicza się taka agencja? Podpisuje z firmą X umowę, powiedzmy firma płaci mi 10 dnia każdego miesiąca za pracownika 2500zł, a ja z tego robię wypłatę dla pracownika pomniejszoną o mój procent?
Pytanie jeszcze dotyczące umów, na początku chcę, by to były tylko umowy zlecenie, z kim i gdzie mógłbym takie umowy skonstruować?

Dziękuję za dogłębne wytłumaczenie. :)