Jaki system do zarządzania flotą samochodów firmowych wybrać?

MarekJol

Jaki system do zarządzania flotą samochodów firmowych wybrać?

Postautor: MarekJol » 09 sie 2018 23:40

Cześć,
Jesteśmy na etapie intensywnego rozwoju naszej firmy transportowej, dlatego chcemy powiększyć flotę samochodów i jednocześnie szukamy systemu, który będzie nam w stanie pomóc w kontroli lokalizacji samochodów, ilości zużywanego paliwa oraz stanu technicznego samochodów w czasie rzeczywistym. Czy macie może sprawdzone rozwiązania w tym zakresie bądź macie dla mnie jakieś dodatkowe wskazówki? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)

Adamus

Re: Jaki system do zarządzania flotą samochodów firmowych wybrać?

Postautor: Adamus » 13 sie 2018 01:22

My również jesteśmy na etapie poszukiwań, ponieważ wykupiliśmy wcześniej jakieś chińskie rozwiązanie, które kompletnie się nie sprawdzało. Lokalizacja często była błędna, do tego generował czasami błędne raporty i ogólnie strasznie się zawiedliśmy także z chęcią zobaczę opinie innych na ten temat :)

Sebastian33

Postautor: Sebastian33 » 19 sie 2018 01:20

W takim razie koniecznie sprawdźcie system Flotman, jeżeli chcecie mieć porządne narzędzie do kontroli całej floty samochodów w firmie. My zdecydowaliśmy się na nich z polecenia i na ten moment perspektywy współpracy od prawie dwóch lat mogę śmiało powiedzieć, że był to bardzo dobry wybór. Nie ma problemów z łącznością GPS, do tego generuje dokładne raporty, a opcja wspomagania eco-driving u przedstawicieli handlowych sprawdził się praktycznie w pełni (co też daje nam fajne oszczędności).

lucy37

Postautor: lucy37 » 30 sie 2018 22:01

W poszukiwaniu takiej branżowej wiedzy, odsyłam na portal Polskiej Gazety Transportowej, http://pgt.pl/, tam znajdziesz wiele informacji m.in. o najnowszych rozwiązaniach logistycznych dla firm.

Marksman

Postautor: Marksman » 30 sie 2018 22:06

Sporo tych systemów, natomiast takich w powszechnym użytku nie ma wcale wiele.

KacperR

Postautor: KacperR » 04 wrz 2018 22:06

No jak widać są takie rozwiązania, które przynoszą rzeczywiste efekty oraz oszczędności dla firmy. Z resztą jeżeli sam go nie przetestujesz to się nie przekonasz. Ja natomiast jestem jak najbardziej zadowolony, jednak tak jak piszecie trzeba stawiać na pewne systemy ale Flotman na pewno do nich należy :)

MarekJol

Postautor: MarekJol » 09 wrz 2018 23:58

Ooo dziękuję za pomoc :) Dobrze, że można na Was liczyć, bo powiem szczerze że kompletnie nie wiedziałem jak się za to odpowiednio zabrać. Zaraz tak jak radzicie sprawdzę dokładnie opisy i zakres działania takiego systemu i jak będzie nas to interesowało to postaram się go wprowadzić również u nas.

Jarson

Postautor: Jarson » 21 wrz 2018 11:03

To czekamy na twoją opinię w takim razie, bo u mnie Flotman działa fajnie ale jeszcze tak naprawdę mam nieduże doświadczenie w tym zakresie bo na wiosnę dopiero zamontowaliśmy monitoring GPS oraz sondy. Działa dobrze, nie ma kłopotów z łącznością, odkąd pracownicy o tym wiedzą również zmalało zużycie paliwa i jeżdżą dużo spokojniej. Jednak zobaczymy jeszcze jak będzie się spisywał za rok bądź dwa :)

Adamus

Postautor: Adamus » 03 paź 2018 17:02

Czyli jednak większość osób jest za Flotman to chyba i ja skorzystam z Waszych porad i w wolnej chwili sprawdzę ich ofertę, opinie użytkowników i może w końcu uda się wprowadzić porządne rozwiązanie na lata, bo nie ukrywam że chcemy się rozwijać z nowymi busami oraz tirami i takie wsparcie jak piszecie by nam się przydało.

Sebastian33

Postautor: Sebastian33 » 22 paź 2018 06:36

Jak najbardziej z dostępnych na rynku na pewno są to jedne z najlepszych które moim zdaniem świetnie sprawdzają się pod każdym względem zarówno od strony technicznej, cenowej jak i samej obsługi klienta która sprawnie reaguje na wszystkie nasze pytania bądź problemy. Pozdrawiam i oby udało Wam się wybrać jak najlepiej ;)