Reklama przedsiębiorstwa...

agnieszka24

Reklama przedsiębiorstwa...

Postautor: agnieszka24 » 26 mar 2018 01:20

Czy moglibyście zdradzić swoje sposoby na skuteczną reklamę? Moim, są napoje izotoniczne z logo mojej firmy. Zamówiłam je u http://www.freshdrink.pl/pl/produkty/na ... czne,10026 i obdarowuję nimi swoich partnerów biznesowych. Zauważyłam, że dzięki takim skromnym podarunkom, wracają do mnie chętniej...

Michał Jezierski
Kontaktowanie:

Re: Reklama przedsiębiorstwa...

Postautor: Michał Jezierski » 11 lip 2018 12:14

Dobrym rozwiązaniem będzie content marketing. To w tej chwili coraz ważniejszy trend, zyskujący na popularności. Dostarczać swoim klientom wartościową treść, która rozwiązuje ich problemy. Można to robić poprzez bloga, kanał na YT, podcasty. Odpowiadać na pytania użytkowników, inspiruj. Do zamówionych produktów można dawać bezpłatne materiały w formie PDF (raport, ebook).
Ważne, żeby content prowadzić cyklicznie. Musi być ciekawy, intrygujący. Warto mieszać treść, czyli jeśli prowadzisz bloga, to nie tylko umieszczaj na nim artykuły, ale również filmiki, infografiki. Dzięki temu czytelnicy nie będą się nudzili.
e pozostałych działań, to można zastosować social media, pozycjonowanie strony, a także płatną reklamę (adwords).
Można również zastanowić się nad email marketingiem. To dość skuteczna metoda, tylko musisz zaangażować swoją bazę i dawać im wartość. Najpierw dać wartość, później poprosić o sprzedaż. Nie spamować i nie zarzucać odbiorców cały czas zachętą do zakupu, bo szybko odejdą.
Ogłoszenia nie zawsze będą skuteczną metodą reklamową. Podobnie ulotki, zależy to od branży i sposoby ich dystrybucji.

Aby ulotka była skuteczna musi spełniać kilka podstawowych zasad:
- czytelny tekst, napisany dość dużą czcionką,
- przykuwający uwagę nagłówek, dający klientowi korzyść,
- odpowiednio dobrane grafiki do tekstu,
- jeden nr telefonu i jeden mail (jeśli będzie więcej, to klient nie będzie wiedział, co ma zrobić),
- wezwanie do akcji (CTA),
- ograniczony czas trwania promocji lub ograniczona ilość,
- zdecydowanie nie należy stosować ulotek-wypunktowań, w stylu "zajmujemy się" i tu następuje wypunktowanie usług.

Np. w branży spożywczej w przypadku sklepu spożywczego dobrym pomysłem na promocję może być gazetka produktowa. Marketing szeptany może być skuteczny, ale musi być odpowiednio prowadzony. Spamowanie i dołączanie linków do postów nie pożądanego efektu.
Michał Jezierski
Kancelaria Rozwoju Biznesowego
www.krb.waw.pl

delmo

Postautor: delmo » 10 sie 2018 19:15

W każdym miesiącu przeznaczam jakąś kwotę na marketing internetowy swojej firmy. Wykorzystuje do tego uslugi https://solv.pl/uslugi/ które w moim przypadku dają świetne efekty w krótkim czasie.

_Anka_

Postautor: _Anka_ » 30 wrz 2018 22:55

Zależy od firmy, lokalny biznes taki co wszyscy z okolicy zachodzą, to powinien mieć ulotki albo gazetki takie jak drukuje biedronka - niby już na to nie ma mody, a ludzie i tak na to patrzą i wszyscy znają rozkład gazetki z biedry na pamięć, więc coś w tym musi być. Ja kiedyś drukowałam sporo ulotek w Kserkopie.
Dla firm działających głównie online albo na całą Polskę - myślę, że adwordsy, a dla marek bardziej luksusowych jakieś próbki/prezenty dla klientów.

adkaloska

Postautor: adkaloska » 12 paź 2018 22:46

Myślę, że kanał na YT to bardzo dobry pomysł. Kup sobie aparat z kamerą. Przyda się na 100%. Tutaj znajdziesz ranking najlepszych takich aparatów https://pjfilmsstudio.pl/aparat-do-nagr ... sien-2018/? .